Zabawa andrzejkowa w ramach projektu "Akcja - Aktywizacja"

  • 29.11.2019, 12:14 (aktualizacja 02.12.2019, 15:05)
  • Katarzyna Kurek
Zabawa andrzejkowa w ramach projektu "Akcja - Aktywizacja"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 28 listopada w ODS Malwa odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez animatorów,organizatorów społeczności lokalnej.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada. Kiedyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny, skierowany głównie do niezamężnych dziewcząt, które dzięki wróżbom miały poznać swoją miłosną przyszłość. Dziś jest to również ostatnia okazja do hucznego świętowania przed rozpoczynającym się adwentem. Najpopularniejszą wróżbą jest lanie wosku, zatem nie mogło jej zabraknąć w czasie zabawy andrzejkowej. Andrzejki stały się okazją do realizacji kolejnego przedsięwzięcia w ramach projektu "Akcja Aktywizacja", który ma przede wszystkim zwiększyć poziom aktywności lokalnej uczestników. 

Projekt realizuje ostrowiecki MOPS we współpracy z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach i Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej w Warszawie. Do działań włączają się nie tylko pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, organizatorzy społeczności lokalnej, animatorzy. Działania podejmują też rodzice i inne osoby, które chcą zintegrować "rodziny z wyzwaniami". 

Projektu, który w Ostrowcu został wprowadzony po raz pierwszy potrwa do końca 2021 roku. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe