Ostrowiec: Trwa 23. Świąteczna Zbiórka Żywności

  • 29.11.2019, 11:55 (aktualizacja 29.11.2019, 16:08)
  • Bartek Gębusia
Trwa 23. Świąteczna Zbiórka Żywności
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wielkimi krokami nadchodzi czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, w tym przedświątecznym okresie kupujemy m.in. prezenty, a prezent możemy zrobić także tym najuboższym biorąc udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. 

Warto brać udział w takich zbiórkach bo życie ludzkie jest przewrotne  i czasami naprawdę dobrze ktoś funkcjonował i nagle traci coś. Czy to jest choroba, czy brak środków finansowych powoduje to, że ci ludzie cierpią.

mówi - Robert - Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego

Robert z rodziną czynnie bierze udział w takich akcjach charytatywnych, jak podkreśla jest to także dobra lekcja dla jego syna Franciszka.  

Takie właśnie wdrażanie, że warto dać temu dzieciakowi  co nie ma tego lizaka czy na przykład kupić tym ludziom, którzy tego potrzebują .

mówi - Robert - Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego

Około 2 miliony ludzi w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie taki mały gest może choć trochę sprawić aby te święta były lepsze.  Świąteczna Zbiórka Żywności to dopełnienie codziennej pracy Banków Żywności, które każdego dnia ratują jedzenie przed zmarnowaniem i przekazują je potrzebującym. Praca tych instytucji przy zbiórce nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy. 

Już to robię od kilku lat. Dla mnie to przyjemność. 

mówi - Rafał Stępień - Wolontariusz

23 Świąteczna Zbiórka Żywności odbywa się 29 i 30 listopada w 26 sklepach na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Do specjalnie oznakowanych koszyków najlepiej wrzucać takie produkty jak: mąka, cukier, olej, konserwy czy słodycze. 

Zobacz również: 23. Świąteczna Zbiórka Żywności 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe