W grudniu Rawszczyzna zostanie stolicą polskiego pływania

  • 28.11.2019, 13:29
  • Źródło: MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski
W grudniu Rawszczyzna zostanie stolicą polskiego pływania fot. MOSiR

Podziel się:

Oceń:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim na zlecenie Polskiego Związku Pływackiego zorganizuje Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w dniach 6-8 grudnia 2019 roku oraz Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w dniach 18-22 grudnia.

W grudniu bieżącego roku Pływalnia Rawszczyzna będzie gościć czołówkę polskich pływaków niemal we wszystkich rocznikach.

Pierwsza impreza zgromadzi na starcie około 600 zawodników z ponad 100 polskich klubów. W tej grupie znajdzie się 6-osobowa reprezentacja gospodarzy. W barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wystąpią Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz, Michał Kesler, Eryk Sojda, Oskar Karaś i Adrianna Petrykowska. Chłopcy, prócz startów indywidualnych, zaprezentują się również w wyścigach sztafetowych 4x200 m i 4x100 m stylem dowolnym oraz 4x100 m stylem zmiennym.

W lipcu podopieczni trenera Szymona Kurasińskiego wrócili z Olsztyna z letniego czempionatu z dwoma medalami, wywalczonymi na długim basenie. Bartosz Michta był tam drugi w finałowym wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym (2:15.86) oraz trzeci na 100 metrów stylem motylkowym (1:01.25). Podczas rozgrywanych niedawno w Kielcach Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego Michta na tym dłuższym dystansie popłynął o ponad sekundę szybciej niż podczas medalowej próby w Olsztynie (2:14.74) i choć trudno porównać start na basenie 50-metrowym do startu na basenie 25-metrowym, to w ocenie trenera pomarańczowo – czarnych pływak KSZO prezentuje formę, która pozwala wierzyć na powtórzenie sukcesów sprzed pół roku. Wyniki na poziomie finałów A powinien też wypływać na swoim basenie jego klubowy kolega Kajetan Radkiewicz.

Zawody rozgrywane będą w sześciu blokach startowych – trzech eliminacyjnych oraz trzech finałowych. Przez trzy dni rozdanych zostanie aż 40 kompletów medali, po 20 dla dziewcząt i chłopców.

Harmonogram mistrzostw:

  • I dzień – 6 grudnia (piątek)

eliminacje – godz. 9.00
uroczyste otwarcie – godz. 16.45
finały – godz. 17.00

  • II dzień – 7 grudnia (sobota)

eliminacje – godz. 9.00
finały – godz. 17.00

  • III dzień – 8 grudnia (niedziela)

eliminacje – godz. 9.00
finały – godz. 16.00

Źródło: MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe