23. Świąteczna Zbiórka Żywności

  • 28.11.2019, 10:39 (aktualizacja 29.11.2019, 12:10)
  • Bartek Gębusia
23. Świąteczna Zbiórka Żywności
loadingŁaduję odtwarzacz...
29 i 30 listopada ponad 53 tysiące wolontariuszy, w niemal 550 miejscowościach w Polsce weźmie udział w 23. Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja zbierania żywności dla najuboższych odbędzie się także w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W Polsce blisko 2 mln ludzi żyje w ubóstwie i to właśnie dla nich organizowane są akcje charytatywne, jedną z nich jest Świąteczna Zbiórka Żywności. To jedna z największych akcji zbierania żywności z inicjatywy Federacji Polskich Banków Żywności. W ubiegłym roku dzięki tej akcji udało się zebrać blisko 740 ton żywności, która trafiła do tych najbardziej potrzebujących. Od lat również mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego włączają w tę akcję. 

23. Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 29 i 30 listopada na terenie całej Polski. W Ostrowcu Świętokrzyskim chęć pomocy wyraziło 26 sklepów, w których już od godziny 8:00 do 18:00 będą czekać wolontariusze. Aby dołączyć do akcji charytatywnej wystarczy przy okazji wizyty w sklepie zakupić dodatkowy produkt i pozostawić go w koszyku wolontariuszy. 

Produkty, na które jest największe zapotrzebowanie to m.in. mąka, makaron, cukier, olej czy słodycze. Rekomendowane są produkty z jak najdłuższą datą przydatności. 

Pełna lista sklepów, w których będzie zbierana żywność dostępna jest na stronie www.bankizywnosci.pl

W 23. Świątecznej Zbiórce Żywności weźmie udział ponad 53 tysiące wolontariuszy z niemal 550 miejscowości w Polsce, wszystko po to aby najuboższym niczego nie zabrakło na świątecznym stole. 

 

 

 

Bartek Gębusia

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe