23. Świąteczna Zbiórka Żywności

  • 28.11.2019, 10:39 (aktualizacja 29.11.2019, 12:10)
  • Bartek Gębusia
23. Świąteczna Zbiórka Żywności
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

29 i 30 listopada ponad 53 tysiące wolontariuszy, w niemal 550 miejscowościach w Polsce weźmie udział w 23. Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja zbierania żywności dla najuboższych odbędzie się także w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W Polsce blisko 2 mln ludzi żyje w ubóstwie i to właśnie dla nich organizowane są akcje charytatywne, jedną z nich jest Świąteczna Zbiórka Żywności. To jedna z największych akcji zbierania żywności z inicjatywy Federacji Polskich Banków Żywności. W ubiegłym roku dzięki tej akcji udało się zebrać blisko 740 ton żywności, która trafiła do tych najbardziej potrzebujących. Od lat również mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego włączają w tę akcję. 

23. Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 29 i 30 listopada na terenie całej Polski. W Ostrowcu Świętokrzyskim chęć pomocy wyraziło 26 sklepów, w których już od godziny 8:00 do 18:00 będą czekać wolontariusze. Aby dołączyć do akcji charytatywnej wystarczy przy okazji wizyty w sklepie zakupić dodatkowy produkt i pozostawić go w koszyku wolontariuszy. 

Produkty, na które jest największe zapotrzebowanie to m.in. mąka, makaron, cukier, olej czy słodycze. Rekomendowane są produkty z jak najdłuższą datą przydatności. 

Pełna lista sklepów, w których będzie zbierana żywność dostępna jest na stronie www.bankizywnosci.pl

W 23. Świątecznej Zbiórce Żywności weźmie udział ponad 53 tysiące wolontariuszy z niemal 550 miejscowości w Polsce, wszystko po to aby najuboższym niczego nie zabrakło na świątecznym stole. 

 

 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe