30-lecie Klubu Literackiego "Aspekt"

  • 27.11.2019, 14:53 (aktualizacja 27.11.2019, 20:24)
  • Katarzyna Kurek
30-lecie Klubu Literackiego "Aspekt"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Klub Literacki "Aspekt" działający przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim we wtorek, 26 listopada obchodził jubileusz 30-lecia istnienia.

Wierszem Wisławy Szymborskiej "Niektórzy lubią poezję" rozpoczęto jubileusz 30-lecie istnienia ostrowieckiego Klubu Literackiego "Aspekt", nieprzypadkowo, to właśnie ten utwór zabrzmiał jako pierwszy, ponieważ jak podkreśla Aneta Pierścińska - Maruszewska - prezes klubu - tych, którzy "lubią" poezję jest coraz więcej. 
Dziś literacki klub działający przy MCK zrzesza ponad 20 osób, tworzących i dzielących się pasją z innymi, okazuje się, że poezja pisana przez członków klubu, to dla nich coś więcej niż zwykła twórczość.

Pan Antoni Jan Piendyk do "Aspektu" należy od 4 lat, choć pisaniem interesował się już w młodości. Po przejściu na emeryturę oddał się swojej pasji i tak tworzy do dziś, w swoim dorobku artystycznym ma kilkaset wierszy, publikuje je w internecie, prowadzi też bloga. 

"Uważam, że moja twórczość jest trudna. Powracam w niej do traumatycznych przeżyć z dzieciństwa, dlatego jest tak silnie przepełniona smutkiem."

- mówi Antoni Jan Piendyk - członek klubu "Aspekt"

Wiersze członków klubu czytali seniorzy z UTW, uczniowie ze Szkoły podstawowej i liceum, a przyjemność słuchać jej miał Stanisław Nyczaj, literat, autor wierszy, którego twórczość tłumaczono na kilka języków słowiańskich. Poza tym, że jest autorem wielu znamienitych wierszy, od wielu lat jest prezesem Oddziału Związku Literatów Polskich w Kielcach.
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elzbieta Wasilewska
Elzbieta Wasilewska 03.12.2019, 22:13
Gratuluję wszystkiego dobrego pozdrawiam serdecznie
Krystyna Blazejewska
Krystyna Blazejewska 02.12.2019, 18:19
Antku gratuluje.Podziwiam Twoją poezje ..Pisz sprawiasz przynajmniej dla mnie przyjemność. Pozdrawiam z Austri KRYSTYNA

Pozostałe