Przedszkolaki z Pasji dla podopiecznych "Promyka" o tolerancji

  • 20.11.2019, 14:31 (aktualizacja 21.11.2019, 20:10)
  • Katarzyna Kurek
Przedszkolaki z Pasji dla podopiecznych "Promyka" o tolerancji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, z tej okazji przedszkolaki Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys wystąpiły dla podopiecznych Szkoły Podstawowej Specjalnej "Promyk".

Przedszkolakom łatwiej jest coś pokazać niż powiedzieć, dlatego grupa ze Szkoły z Pasją wystąpiła dla uczniów z Promyka. Dla nich tolerancja ma wiele interpretacji, ale wiedzą, że jest to akceptacja, i poczucie równości wobec wszystkich.
Tego chcą nie tylko dzieci, ale każdy z nas. Wszyscy chcemy być akceptowani - właśnie temu ma służyć Dzień Tolerancji, aby uświadamiać i łączyć, a nie dzielić. 

"Właśnie takie było przesłanie przedstawienia w wykonaniu przedszkolaków. Scenka ukazująca rodziców i dzieci, mówiące, że chcą bawić się wszystkie razem - to był najlepszy przykład, który pokazał jak wielkie znaczenie ma dla nich akceptacja w każdym środowisku. "

- mówi Katarzyna Cukierska - dyrektor Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys

Dlatego tak ważna jest integracja dzieci niepełnosprawnych ze środowiskiem dzieci w pełni sprawnych, chociaż dla nich granice nie istnieją, każdy traktuje każdego na równi. 
Program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków z pasji wywołał uśmiechy na twarzy podopiecznych Promyka. Warto dawać dobry przykład i sprawiać radość innym. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe