Bałtów: Pożar budynku gospodarczego

  • 18.11.2019, 08:58
  • Bartek Gębusia
Bałtów: Pożar budynku gospodarczego KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podziel się:

Oceń:

16 listopada w godzinach porannych ostrowieccy strażacy zostali zaalarmowani o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Okół (gm. Bałtów).

 Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 4 samochody ratowniczo-gaśnicze – 15 strażaków. Po przybyciu ratowników na miejsca akcji stwierdzono, że pali się budynek inwentarski konstrukcji murowanej kryty eternitem. Płomienie obejmowały już połowę budynku i wychodziły na zewnątrz przez dach obiektu. Właściciel jeszcze przed przybyciem strażaków wyprowadził na zewnątrz trzodę chlewną. Działania ratowników w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody w natarciu na palący się budynek. Pożarem objęta była składowana wewnątrz słoma oraz wyposażenie. Po przygaszeniu pożaru przeszukano dokładnie obiekt nie znajdując osób poszkodowanych. Po całkowitym ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną miejsce zdarzenia przekazano stosownym protokołem właścicielowi obiektu. Na tym działania zakończono. Akcja trwała ponad 4 godziny.

informuje - mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe