Ostrowiec: Pobiegli dla Niepodległej

  • 12.11.2019, 15:47 (aktualizacja 12.11.2019, 16:54)
  • Bartek Gębusia
Ostrowiec: Pobiegli dla Niepodległej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

11 XI listopada dla każdego Polaka to dzień szczególny. 101 lat temu Polska odzyskała Niepodległość. Rok rocznie obchody tego święta obchodzone są na wiele sposobów w Ostrowcu Świętokrzyskim tradycją stały się Ostrowieckie Biegi Niepodległości.

Organizatorzy Ostrowieckich Biegów Niepodległości zadbali o odpowiednią rozgrzewkę uczestników, aby następnie móc oficjalnie rozpocząć bieg główny na 10 km. Bieg na dystansie 10 kilometrów ukończyło 315 biegaczy. W biegu główny jako pierwszy na metę z czasem 30:46 przybiegł reprezentant Białorusi - Siarhei Krauchenia.

Najszybszą kobietą w biegu głównym była Patrycja Talar z czasem 36:02. W kategorii "Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego" triumfowali Rafał Gontarczyk (33:06) i Dominika Łukasiewicz (39:22). Wśród doświadczonych biegaczy znalazł się także wiceprezydent Ostrowca Piotr Dasios. W marszu Nordic Walking na dystansie 5 km w ramach Ostrowieckich Biegów Niepodległości do mety dotarło 105 osób, jako pierwszy przekroczył ją Bogdan Kowalik z Kunowa

Ideą Ostrowieckich Biegów Niepodległości jest pokazanie radosnego patriotyzmu poprzez aktywność fizyczną. Marsz Nordic Walking z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Ostrowiecki Biegi Niepodległości są jedną z największych imprez biegowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Każda forma świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości jest oddaniem hołdu tym, którzy o tą wolność walczyli. Dla wielu uczestników Ostrowieckich Biegów Niepodległości nie liczył się wynik, lecz pamięć o tych wszystkich, którzy dołożyli starań abyśmy mogli dziś żyć w wolnym kraju, dumnie patrząc w przyszłość. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe