Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2019

  • 11.11.2019, 15:11
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2019
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

11 listopada o godzinie 13.00 ze stadionu miejskiego przy ul. Świętokrzyskiej ruszył bieg na 10 km oraz marsz nordic walking na 5 km w ramach Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019.

Trasa tegorocznego, 10-kilometrowego biegu przebiegała przez: ul. Świętokrzyską do Ronda 25-lecia NSZZ Solidarności, ul. Traugutta do Ronda Republiki Ostrowieckiej, następnie kładką pieszą w ciągu Alei 3 Maja do Ronda Powstania Styczniowego, Aleją 3 Maja, ul. Okólną, ul. Denkowską, ul. Chrzanowskiego, ul. Polną, ul. Iłżecką, przez Rynek Miasta, ul. Starokunowską, ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza, ul. Żabią do Ronda Powstania Styczniowego i dalej tą samą drogą do mety. 

Na mecie, na uczestników biegu głównego, oprócz pamiątkowych  medali czekały również  nagrody dla najszybszych biegaczy.

Trzy pierwsze miejsca w Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2019 zdobyli zawodnicy z Białorusi .

 

 

 

?I miejsce: Krauchenia Siarhei (nr 300) -  czas 30:46
?II miejsce: Slavenski Ilya (nr 309) - czas 30:59
?III miejsce: Sachanka Aliaksandr (nr 301) - czas 31:07 

 

Najszybszą kobietą była Patrycja Talar (Pobiedziska - 36:02)

W kategorii "Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego" triumfowali Rafał Gontarczyk (33:06) i Dominika Łukasiewicz (39:22).

W  marszu Nordic Walking na 5 km:  

?I miejsce: Kowalik Bogdan z Kunowa 

?II miejsce: Woźniak Remigiusz z Ostrowca Świętokrzyskiego 

?III miejsce: Kucharski Krzysztof z Ostrowca Świętokrzyskiego 

Bieg na dystansie 10 kilometrów ukończyło 315 osób, natomiast bieg marsz nordic walking na dystansie 5 kilometrów - 105 osób. Pełne wyniki tutaj.

Podczas imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Oskarka Kubickiego, sześciolatka z Chmielowa. W lutym tego roku zdiagnozowano u chłopca rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). Fundacja "Bo w nas jest moc" już od kilku dni prowadziła licytację m.in sportowych gadżetów oraz numerów startowych.

Patronem medialnym Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019 jest co roku była LOKALNA.

 

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Zdjęcia (18)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe