Obchody Święta Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • 11.11.2019, 14:58
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
Święto Niepodległości 2019
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku obchodzimy dziś Narodowe Święto Niepodległości. W całym kraju odbywają się oficjalne uroczystości, marsze, zgromadzenia, koncerty, pikniki i imprezy sportowe.

Ostrowieckie obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kolegiacie p.w. Świętego Michała Archanioła. Po mszy uczestnicy uroczystości,  poczty sztandarowe  przeszli ulicami: Starokunowską i Sienkiewicza do Parku Miejskiego pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy którym przedstawiciele Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz Związku Harcerstwa Polskiego, postawili przywieziony z Kostiuchnówki na Ukrainie Ogień Niepodległości.

Podczas uroczystości głos zabrał wiceprezydent Ostrowca  Świętokrzyskiego Piotr Dasios :

Zebraliśmy się dzisiaj, by wspólnie oddać cześć naszym rodakom, którzy 101 lat temu doprowadzili do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspominanie ich zaangażowania i ofiary to ważne zadanie, gdyż winni jesteśmy im pamięć za to, że mimo formalnego braku Ojczyzny, walczyli o nią bez względu na cenę, jaką im przyszło płacić ...

11 listopada to data symboliczna, wyproszona, długo wyczekiwana... To dzień, który nadszedł dzięki niezłomnej wierze w wolną Ojczyznę, kilku milionów Polaków.
 

 


 

 

Poseł Andrzej Kryj (PiS) rownież zwrócił się do uczestników uroczystości i podziękował wszystkim, zwłaszcza licznie zgromadzonej młodzieży, za obecność.

Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek... i to tym słowom zawierzali nasi przodkowie, Ci wszyscy którzy walczyli o odzyskanie przez Polskę niepodległości...  Dzisiaj my, żyjąc  w Polsce suwerennej, niepodległej , wolnej musimy o tym pamiętać, że niepodległość nie jest nam raz na zawsze dana. Ona jak mówił Ojciec Święty , jest zadana ...Następnie wysłuchano utworu „Chopin”, w wykonaniu laureatki Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych, Anny Filipczak oraz koncertu pieśni legionowych, odegranych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Zdjęcia (21)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe