Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Motor lepszy od KSZO 1929

W 16. kolejce III ligi piłkarze KSZO 1929 przegrali z Motorem Lublin 0:1. Był to ostatni mecz na własnym terenie w rundzie jesiennej.
Podziel się
Oceń

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie potrafiła jednak stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali. Najgroźniejsze akcje były ze strzałów z dystansu, zarówno piłkarzy Motoru jak i KSZO. W 38. minucie sędzia podyktował rzut karny dla KSZO, po zagraniu piłki ręką jednego z zawodników Motoru. "Jedenastkę" egzekwował Marcin Kaczmarek, ale strzelił wprost w bramkarza gości. W samej końcówce pierwszej połowy goście przeprowadzili jeszcze dwie groźne akcje, ale na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku remisowym (0:0).

Drugą połowę lepiej rozpoczął Motor Lublin. W 48. minucie piłkę w środkowej części gry przejęli zawodnicy gości, którzy szybko rozpoczęli akcję. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę skutecznie umieścił w siatce Tomasz Swędrowski. W 60. minucie piłkę po raz drugi z siatki wyjmował Paweł Lipiec, ale na tablicy wyników nadal było 0:1, bo sędzia dopatrzył się spalonego w akcji Motoru Lublin. Do bramki strzelał Piotr Darmochwał. W końcówce meczu KSZO jeszcze próbował odrabiać straty, ale długie podania w kierunku ostrowieckich napastników, nie przyniosły większego efektu. Trzy punkty pojechały do Motoru.

Aktualnie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zajmuje 12. pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów. Za tydzień KSZO rozegra mecz na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski.