O 11:11 rozbrzmiał hymn Polski. Rozpoczęliśmy obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

  • 08.11.2019, 12:20
  • Katarzyna Kurek
O 11:11 rozbrzmiał hymn Polski. Rozpoczęliśmy obchody 101. rocznicy odzyskania…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ogólnopolska akcja "Szkoła do Hymnu" to cykliczne wydarzenie w trakcie którego, równo o godzinie 11:11 uczniowie i pracownicy oświaty śpiewają hymn.

Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa ministra edukacji narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Do udziału w akcji zostały zaproszone wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polskie szkoły za granicą. Do akcji każdego roku przyłączają się również ostrowieckie szkoły, w tym Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Stanisława Staszica

"To święto zawsze obchodzimy bardzo uroczyście, ale chodzi nam głównie o to, aby młodzież miała świadomość i pamiętała, bo pamięć jest najważniejsza, aby przyszłym pokoleniom przekazywali te wartości, które my im pokazujemy."

- mówi Dariusz Kaszuba, dyrektor LO. Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Uroczystości jak zawsze towarzyszy przekazanie "Ognia Niepodległości", bowiem to właśnie ogień jest symbolem pamięci o tych, którzy oddali życie za naszą Niepodległość.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe