Ostrowieckie przedszkolaki wystąpiły dla Niepodległej

  • 08.11.2019, 12:41
  • Katarzyna Kurek
Ostrowieckie przedszkolaki wystąpiły dla Niepodległej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na scenie kina "Etiuda" zaprezentowało się ponad 200 przedszkolaków ze wszystkich publicznych i niepublicznych placówek, w ramach patriotycznego koncertu pod tytułem: "Polska moja Ojczyzna".

8 listopada na scenie  kina Etiuda   dzieci z przedszkoli ostrowieckich zaprezentowały program artystyczny  ,,Polska moja Ojczyzna”. W ten sposób przedszkolaki uczciły 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Organizatorami uroczystości, która odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Św.  Jarosława Górczyńskiego były wszystkie ostrowieckie przedszkola i oddziały przedszkolne, zarówno publiczne, jak i niepubliczne. Uroczystość poprowadziły: dyrektor PP nr 5 Jolanta Jeruzal, Anna Kuligowska - dyrektor PP nr 7 oraz Aneta Stachurska, dyrektor PP nr 19.

Na uroczystość przybyli rodzice i opiekunowie przedszkolaków, przedstawicie władz samorządowych oraz wielu gości. 

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymn narodowego. Dzieci w barwnych strojach, z pełną powagą przedstawiłymontaż słowno – muzyczny pełen patriotycznych wierszy, piosenek i  układów tanecznych. Kilkuletnie dzieci zatańczyły poloneza,  mazura, kujawiaka, oraz nowoczesne układy choreograficzne z użyciem biało – czerwonych kwiatów i wstążek. Słowa wierszy „Katechizm polskiego dziecka”, „Twój Dom”, „Kim też ja będę?”, pieśni  i  piosenki patriotyczne: „Szare szeregi”, „Pałacyk Michla”  „Od morza do Tatr”, „Rodzinny Kraj”, „Co to jest Niepodległość?”, „Mały Patriota” wzruszyły publiczność. Za swoje  występy mali artyści otrzymali gromkie brawa od publiczności. Wydarzenie zakończyło  wspólne zaśpiewanie  piosenki patriotycznej „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Warto zauważyć, że dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojego miasta  i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez wiersze i piosenki.Przedszkolaki, w ten najprostszy sposób, a więc słowem , muzyką i tańcem oddały szacunek symbolom narodowym. Udowodniły, że potrafią z  należytą powagą i dumą zaśpiewać hymn narodowy. Była to zatem wspaniała lekcja patriotyzmu w wykonaniu najmłodszych ostrowczan.

Dla nas kluczowe jest utrwalanie w dzieciach wartości patriotycznych już od najmłodszych lat, mimo, że nie do końca rozumieją słowa takie jak: niepodległość czy patriotyzm to właśnie poprzez śpiew, taniec, łatwiej jest im wyrazić to co czują. "

- mówi Jolanta Jeruzal, dyrektor PP nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

ZOBACZ RELACJA Z KONCERTU ,,Polska moja Ojczyzna” występują:   

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe