Artystyczny patriotyzm w wykonaniu przedszkolaków z "19"

  • 07.11.2019, 13:29 (aktualizacja 07.11.2019, 16:26)
  • Katarzyna Kurek
Artystyczny patriotyzm w wykonaniu przedszkolaków z "19"
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starsze grupy z Publicznego Przedszkola Nr 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim świętowały dziś 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ODS "Malwa" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przedszkolaki pod okiem swoich wychowawców przygotowały niezwykle wzruszający występ artystyczny. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu, następnie grupa zatańczyła polski taniec narodowy - polonez. Przedszkolaki nie tylko tańczyły tańce ludowe (kujawiak, trojak, krakowiak), jedna z grup wykonała nowoczesny taniec. Nie zabrakło również tradycyjnych pieśni wojskowych i legionowych, jak również recytacji wiersza "Katechizm polskiego dziecka".

W Publicznym Przedszkolu Nr 19 patriotyczne postawy w młodych obywatelach buduje się przez cały rok, nie tylko od święta. Dzieci uczą się poprzez zajęcia artystyczne, wyjścia w miejsca pamięci narodowej. Grono pedagogiczne każdego dnia stara się przekazywać dzieciom treści, które już teraz kształtują ich światopogląd, uczą szacunku do ojczyzny i historii narodu. 

Rodzice, dziadkowie i wszyscy zaproszeni goście opuszczali salę z dumą wypisaną na twarzy, podobnie jak mali artyści, którzy dumnie występowali na scenie. 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe