Artystyczny patriotyzm w wykonaniu przedszkolaków z "19"

  • 07.11.2019, 13:29 (aktualizacja 07.11.2019, 16:26)
  • Katarzyna Kurek
Artystyczny patriotyzm w wykonaniu przedszkolaków z "19"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Starsze grupy z Publicznego Przedszkola Nr 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim świętowały dziś 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ODS "Malwa" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przedszkolaki pod okiem swoich wychowawców przygotowały niezwykle wzruszający występ artystyczny. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu, następnie grupa zatańczyła polski taniec narodowy - polonez. Przedszkolaki nie tylko tańczyły tańce ludowe (kujawiak, trojak, krakowiak), jedna z grup wykonała nowoczesny taniec. Nie zabrakło również tradycyjnych pieśni wojskowych i legionowych, jak również recytacji wiersza "Katechizm polskiego dziecka".

W Publicznym Przedszkolu Nr 19 patriotyczne postawy w młodych obywatelach buduje się przez cały rok, nie tylko od święta. Dzieci uczą się poprzez zajęcia artystyczne, wyjścia w miejsca pamięci narodowej. Grono pedagogiczne każdego dnia stara się przekazywać dzieciom treści, które już teraz kształtują ich światopogląd, uczą szacunku do ojczyzny i historii narodu. 

Rodzice, dziadkowie i wszyscy zaproszeni goście opuszczali salę z dumą wypisaną na twarzy, podobnie jak mali artyści, którzy dumnie występowali na scenie. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe