Z Ukrainy do Ostrowca. "Ogień niepodległości" ponownie zapłonął

  • 06.11.2019, 16:44 (aktualizacja 06.11.2019, 22:35)
  • Katarzyna Kurek
"Ogień niepodległości" ponownie zapłonął
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 4 listopada do Ostrowca Świętokrzyskiego dotarł Ogień Niepodległości.

Każdego roku wraz z początkiem listopada na Polskim Cmentarzu Wojennym w Kostiuchniówce na Ukrainie odpalany jest "Ogień Niepodległości". Jest to miejsce, w którym ponad 100 lat temu polscy legioniści stoczyli jedną z najcięższych walk ze wschodnim wrogiem. Ku pamięci poległym tam bohaterom zainicjowano, już w czasach międzywojennych akcję, podczas której sztafeta (wcześniej biegowa), dziś rowerowa udaje się do Kostiuchniówki aby odpalić "Ogień Niepodległości" i dotrzeć z nim do Polski. 

W tę akcję w 2008 roku zaangażował się również Ostrowiec Świętokrzyski i tak już od 11 lat delegacja, w skład której wchodzą harcerze, przedstawiciele samorządu, strzelcy, nauczyciele udaje się na Ukrainę i powrócili z Ogniem. 

Ogień Niepodległości do Ostrowca dotarł w poniedziałek, tuż przed godziną 23. Zapłonie pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego podczas miejskich uroczystości w Święto Niepodległości.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe