Dr Andrzej Przychodni nowym dyrektorem Muzeum i Rezerwatu "Krzemionki"

  • 04.11.2019, 10:55
  • Katarzyna Kurek
A. Przychodni nowym dyrektorem Muzeum
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od dziś, oficjalnie, stanowisko dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego objął dr Andrzej Przychodni.

Andrzej Przychodni został zarekomendowany na to stanowisko przez komisję konkursową już na początku września, ale kandydaturę musiało zaopiniować Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Decyzją Zarządu Powiatu Ostrowieckiego z dniem 4 listopada 2019 r. dr Andrzej Przychodni objął stanowisko dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Umowa z nowym dyrektorem została podpisana na okres 5 lat w ramach kontraktu, w którym zostały określone zadania dla muzeum i nowego dyrektora.

Wyzwań, które spadły na nowego dyrektora wraz z objęciem tego stanowiska jest wiele. To m.in ochrona obiektu i podlegających mu terenów, jak również podejmowanie działań w celu finansowego wzmocnienia jednostki, ale jak podkreślą wspólnie wicestarosta - Andrzej Jabłoński oraz dyrektor - Andrzej Przychodni najważniejsze na dziś to ogłoszenie postępowania na urządzenie wystawy stałej.

"W ramach ekspozycji stałej na "Krzemionkach"raczej będziemy nawiązywać do tego, co związane jest z krzemieniarstwem, czy wydobyciem i obróbką tego surowca."

- mówi Andrzej Przychodni - dyrektor Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim i Rezerwatu "Krzemionki"


Andrzej Przychodni jest doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, przez wiele lat pracował w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Kielcach, a w ubiegłym roku pełnił obowiązki dyrektora Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oooooh
oooooh 21.11.2019, 13:08
Strasznie smutną minę ma ten Dyrektor
Podbyleniepis
Podbyleniepis 11.11.2019, 13:36
HIT. TYTUŁ. A. PRZYCHODNI. GRATULUJĘ DZIENNIKARZE ☺️
MM
MM 07.11.2019, 18:58
Gratulacje i powodzenia

Pozostałe