Zaczytana Biblioteka w ostrowieckim szpitalu

  • 31.10.2019, 11:34 (aktualizacja 31.10.2019, 15:24)
  • Bartek Gębusia
Zaczytana Biblioteka w ostrowieckim szpitalu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Fundacja Zaczytani.org jest m.in. organizatorem Wielkiej Zbiórki Książek, w tegorcznej edycji akcji w całej Polsce wzięło udział ponad 150 tysięcy osób, a dzięki ich aktywności udało się zebrać 603 000 tysiące książek.

Swoją cegiełkę w postaci ponad dwóch tysięcy książek dołożyli także ostrowczanie. Książki trafiają do Zaczytanych Bibliotek. 999 biblioteka powstała w świetlicy oddziału pediatrycznego w ostrowieckim szpitalu. Oficjalnie w towarzystwie najmłodszych pacjentów została otwarta 30 października. 

Zaczytana Biblioteka szczególnie dla tych małych pacjentów, ma być azylem i oderwaniem się od szpitalnego życia. Warto wspomnieć, że książki, które są w bibliotece dzieci mogą zabrać ze sobą do domu, a wolontariusze Fundacji będą uzupełniać braki, będą także odwiedzać pacjentów oddziału pediatrii w ramach Bajkoterapii.

Zaczytane Biblioteki, Zaczytane Ławki, Zaczytani są już w całej Polsce. U nich wszystko kręci się wokół książki.  

Bartek Gębusia

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe