Jest program naprawczy dla szpitala

  • 24.10.2019, 15:30
  • Agnieszka Cybulska
Jest  program naprawczy dla szpitala
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Długo oczekiwany program naprawczy dla ostrowieckiego szpitala ujrzał światło dzienne. Dyrektor ZOZ Andrzej Gruza był zobligowany aby taki program przedstawić do 30 września. Zarząd przyjął dokument i teraz, co podkreśla starosta Marzena Dębniak, trzeba konsekwencji i działania.

Cyfry i ekonomia pokazują, że na kilku oddziałach w ostrowieckim szpitalu rentowności nie ma i w obecnej sytuacji, konieczne jest przystąpienie do procesu ich likwidacji. Kontrakt z NFZ wiąże szpital do końca 2019 roku. Z końcem roku na świadczenia emerytalne odejdzie część pielęgniarek pracujących w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym, pozostały personal ma być zagospodarowany na innych oddziałach szpitalnych, a ZOL ma być wygaszany. Zlikwidowany ma zostać również oddział otolaryngologii. Warunkowo utrzymywane mają być: najbardziej zadłużony oddział ginekologiczno - położniczy, z którym integralnie związany jest oddział neonatologiczny, i oddział fizjoterapii ambulatoryjnej.

Ostrowiecki Zakład Opiekuńczo – Leczniczy ma 29 łóżek, które są wykorzystywane w 100%, ale pomimo tego, rentowność pojawia się  dopiero przy ok. 90 łóżkach, a na rozbudowę niestety nie ma ani pieniędzy ani bazy lokalowej. Na oddziale otolaryngologii z powodu braku anestezjologów spadła ilość wykonywanych zabiegów, a tym samych wzrosła strata.  Brak anestezjologów to problem ogólnopolski, brak możliwości wykonywania zabiegów to generowanie straty, a kolejne straty pogrążają szpital. Ordynator otolaryngologii  Krzysztof Galara nie ukrywa zaskoczenia decyzją o likwidacji jego oddziału.

Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak podkreśla, że program naprawczy szpitala został przyjęty warunkowo. W przypadku, kiedy pojawiłyby się inne okoliczności Zarząd dopuszcza możliwość wprowadzenia w nim kilku zmian.  Starosta zwraca rownież uwgę, że w programie jest proponowane szereg działań prorozwojowych, które mimo likwidacji wskazanych oddziałów przyczynią się do poszerzenia  usług i  zwiększenia dostępności  innych świadczeń medycznych dla pacjentów.

 

ZOBACZ:  Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak dla LOKALNA.TV o Programie Naprawczym ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bum
Bum 24.10.2019, 22:38
Haha, miasto od nowa, powiat od nowa! Miało byc tak pieknie, a zaczynaja od likwidacji oddziałow. Zarząd Powiatu to likwidator ostrowieckiego szpitala
Zawiedziona
Zawiedziona 24.10.2019, 21:30
Powiem tak u nas w Ostrowcu brakuje wszystkiego a dla naszych najmłodszych pociech to już ogólnie nic nie ma. Z byle głównem za przeproszeniem trzeba pojechać do Kielc żeby się skonsultować ze specjalistą. To kpina i żart takich mamy rządzących. Przykre to jest bo cierpi nie tylko miasto Ostrowiec Świętokrzyski ale i pobliskie miejscowości. Potrzeba kogoś kto to wszystko ogarnie . Dobrym pomysłem jak już ktoś to powiedział było by otwarcie poradni specjalistycznych. Po co napełnić portfele lekarzy po godzinach żeby się zdiagnozować jak można to uprościć. Po co ciągnąć dzieci daleko np do hirurga kiedy do rozpoznania można by np odtworzyć poradnie hirurgiczne onkologiczna itd. Ale co nam tu Pisać jedyne co można dodać to Wladzo Rządząca Pomyślcie Aby Waszym Mieszkańcom Żyło Się lepiej I Zdrowiej
Gość
Gość 24.10.2019, 20:29
I dobrze ze ktoś coś zaczął robić
Pacjent
Pacjent 04.11.2019, 10:50
Pani Starosto jak można popierać i dopuścić do zamykania oddziałów w dzisiejszych czasach to doprowadzi pomału do likwidacji szpitala, jak pan dyrektor sobie nie radzi to niech zrezygnuje ze stanowiska.Po Carincie niszczeją tak śliczne pomieszczenia.Jest tam szatnia_to kpina.A pani tego nie widzi a szukacie pomieszczeń na poszerzenie działalności oddziałów pulmonologii i okulistyki kosztem likwidacji.Czy pani zna ten szpital?. Przychodnie tak potrzebne i też nie widzi pani miejsca.Czy panią nie zastanawia że coś nie tak z zarządzaniem szpitallem.

Pozostałe