Edukacyjny spacer po kolegiacie św. Michała Archanioła

  • 23.10.2019, 12:59
  • Nina Dukielska
Edukacyjny spacer po kolegiacie św. Michała Archanioła

Podziel się:

Oceń:

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na edukacyjny spacer, podczas którego będzie można przyjrzeć się architekturze oraz dekoracji malarskiej i rzeźbiarskiej kolegiaty pw. św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskiego.

Ideą „SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często zapomnianych faktów i obiektów a także uwrażliwienie na otaczającą przestrzeń.

Premierowy spacer odbędzie się w sobotę 26 października 2019 roku o godzinie 13.00 przed głównym wejściem do kościoła.

Zwiedzając kościół z zewnątrz i we wnętrz będzie można nauczyć się „czytać” architekturę sakralną oraz spojrzeć okiem historyka sztuki na tę niezwykle popularną w mieście budowlę i przeanalizować ją od eklektycznej bryły, przez freski, witraże, architekturę ołtarzy po secesyjną klamkę. Zaprezentowany zostanie twórca kościoła i idee, które stały za stworzeniem takiego  a nie innego wyglądu kościoła.

Spacer poprowadzi Marta Kaczmarczyk, ostrowczanka, wolontariuszka BWA, studentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.

Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł od osoba. Rezerwację można dokonać pod nr tel. 41 263 20 48

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe