Zmiany w komunikacji na linii Radom – Skarżysko Kamienna - Kielce

  • 23.10.2019, 09:31
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Zmiany w komunikacji na linii Radom – Skarżysko Kamienna - Kielce [zdjęcie poglądowe]

Podziel się:

Oceń:

Jest w przerwa w ruchu pociągów na trasie Kielce – Skarżysko Kamienna. Dziś w nocy o godz. 1.00 w miejscowości Berezów na szlaku Suchedniów - Łączna wykoleił się wagon pociągu towarowego relacji Rykoszyn - Koluszki oraz wagon pociągu towarowego relacji Świerże Górne - Bukowno jadącego z przeciwnej strony. 

Jak informuje Mirosław Siemieniec rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A w miejscowości Berezów na szlaku kolejowym Suchedniów - Łączna non stop pracują służby techniczne. Do godz. 8.00 wykonano istotne dla przywrócenia ruchu prace. Z jednego toru odjechała już lokomotywa pociągu Świerże Górne – Bukowno oraz ściągnięte zostały stojące wagony. Pozostał jeden wagon, który już został wkolejony. Na drugim torze także odjechała lokomotywa pociągu Rykoszyn - Koluszki. Wkolejany jest wagon. Prace skupiają się również na odciągnięciu wagonów blokujących przejazd kolejowo drogowy.

Obowiązuje przyjęta organizacja ruchu. Powołany jest specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który koordynuje ruch pociągów. Pociągi dalekobieżne Intercity kierowane są zmieniona trasą przez Rykoszyn, Włoszczowę Północ ze zmianą czoła pociągów na stacji Żelisławice. 

Pasażerowie Intercity, podróżujący do stacji Skarżysko i Radom mogą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej i pociągów Przewozów Regionalnych – obowiązuje honorowanie biletów. 

Przewozy Regionalne dla pociągów na trasie Kielce – Skarżysko Kamienna  wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na szlaku ok 8 km Łączna - Suchedniów. 

 

Dziś w nocy o godz. 1.00 w miejscowości Berezów na szlaku Suchedniów - Łączna wykoleił się wagon pociągu towarowego relacji Rykoszyn - Koluszki oraz wagon pociągu towarowego relacji Świerże Górne - Bukowno jadącego z przeciwnej strony. Wagony otarły się o siebie. Nikomu nic się nie stało, nie ma zagrożenia dla środowiska. Teren jest zabezpieczony. Służby techniczne rozpoczęły działania.

Powołany jest specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który koordynuje ruch pociągów. Pociągi dalekobieżne Intercity kierowane są zmieniona trasą przez Rykoszyn, Włoszczowę Północ ze zmianą czoła pociągów na stacji Żelisławice.

Pasażerowie Intercity, podróżujący do stacji Skarżysko i Radom mogą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej i pociągów Przewozów Regionalnych – obowiązuje honorowanie biletów. 

Przewozy Regionalne dla pociągów na trasie Kielce – Skarżysko Kamienna  wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na szlaku Łączna - Suchedniów. 

Informacje o zmianach w rozkładzie podawane są na stacjach i przystankach oraz w pociągach W miejscowości Berezów nieprzejezdny jest przejazd kolejowo-drogowy na drodze wojewódzkiej 751. Zatrzymane składy blokują skrzyżowanie.

Na miejscu działają służby techniczne. Jeszcze dziś planowane jest przywrócenie przejazdu po jednym torze. [zdjęcie poglądowe]

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe