Ostrowiec: Ciąg dalszy inwestycji w Częstocicach

  • 21.10.2019, 11:10
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dzielnica Częstocice w Ostrowcu Świętokrzyskim znalazła się na mapie inwestycyjnej Ostrowca. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać ze strefy rekreacyjnej, która z pewnością nie tylko zachęci do korzystania ze świeżego powietrza ale (a może nawet przede wszystkim) przyczyni się do ładniejszego wizerunku tej części miasta.

Prace trwają  przy ulicy Osadowej  i na ulicy Paulinowskiej, bocznej od ulicy Żeromskiego, która jest krótka i wąska, bo na niektórych odcinkach  jest tam zaledwie od 3 do 4 metrów szerokości, co nie ułatwia prac nad budową kanalizacji burzowej.

Skomplikowane prace jeśli chodzi o tę szerokość , ponieważ pobudowane płoty z jednej i drugiej strony uniemożliwiają wjazd ze sprzętem budowlanym. trzeba uważać, żeby nie narobić szkód. natomiast odwodnienie, 620 m2 nawierzchni asfaltowej to poprawa standardu na tej ulicy

- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Teren jest trudny, większość robót trzeba wykonywać ręcznie, ale pogoda jest sprzyjająca,  tak że myślę, ze wszystko zrobimy w terminie i na czas

- dodaje wykonawca inwestycji, Wojciech Kot.
 

To jest ostatnia uliczka z kilku bocznych przy ulicy Żeromskiego, która czekała na zrobienie odwodnienia i nową nawierzchnię. Całość wykonanych prac to koszt ok. 304 tysięcy złotych. Jak informuje prezydent Jarosław Górczyński start inwestycji nie był prosty:

Tu było kilka podejść przetargowych. Ze względu na skomplikowany charakter sprawy i nietypowy zakres robót nie było wielu chętnych i ceny były wysokie na początku.Udało się jednak znaleźć te dodatkowe pieniądze i dołożyć.

Ponad 20 rodzin mieszkających przy tym odcinku ulicy Paulinowskiej już "na Mikołaja" czyli ok. 6 grudnia, powinno móc bez problemu korzystać z drogi. Dla mieszkańców Częstocic wszystkie tego typu inwestycje jak remonty dróg, budowa kanalizacji czy strefa rekreacji są bardzo ważne.

Dużo lat minęło i nareszcie coś w tej dzielnicy zaczęło się dziać. Częstocice dzielą się na Częstocice i Paulinów, robimy na Paulinowie i chcemy robić w Częstocicach i następnym zadaniem to jest ulica Podgórze. Ona co prawda jest zaplanowana w budżecie na 2021 rok ale myślę, że po rozmowach z prezydentem . uda się coś przyspieszyć 

- mówi Artur Zawadzki, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

W tej dzielnicy funkcjonuje również szkoła podstawowa, do której uczęszcza ok. 150 dzieci. Placówka także postawiła  na rozwój i inwestycje w rozbudowę infrastrukturę sportowej i estetykę terenu wokół, a w celu zwiększenia aktywności mieszkańców Częstocic i szerszej integracji z całą ostrowiecką społecznością przystąpiła do realizacji projektu unijnego "Akcja Aktywizacja" w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe