Młodzież z Katolika uczy się jak być aktywnym społecznie

  • 17.10.2019, 14:47
  • Katarzyna Kurek
Młodzież z Katolika uczy się jak być aktywnym społecznie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

14 października uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkali się ze społecznikami, liderami.

Z młodzieżą rozmawiali: Piotr Kogut z "Domu Spokojnej Książki" w Rżuchowie, Kamil Stelmasik - Radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, oraz najmłodsza - Julia Pająk, która pełni funkcję przewodniczącej Rady Młodzieżowej Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Trzem liderom przyświecał jeden cel, czyli pokazać młodzieży w jaki sposób angażować się dla lokalnej społeczności i środowiska. 

Placówka, jak podkreśla s. Zofia Kuska - dyrektor KZE w Ostrowcu - dzieci i młodzieży są wychowywane w duchu patriotyzmu, zatem te tematy nie są im obce, od dawna biorą udział w różnych akcjach społecznych.

"Od lat w placówce działa koło historyczne prowadzone przez Grzegorza Nowaka, w którym działają aż 3 grupy, braliśmy już udział w takich akcjach jak "Guzik", czy pisanie kartek dla kombatantów."

- mówi s. Zofia Kuska - dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Pomysł aby organizować takie spotkania, aktywizować młodzież oraz pobudzać ich inicjatywność zrodził się w trakcie projektu "Liderzy dla Młodzieży", w którym udział brała s. Zofia Kuska. Idea się przyjęła, młodzież jest zadowolona z takich "warsztatów", chętnie bierze w nich udział, włącza się i organizuje akcje społeczne. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe