Młodzi taekwondocy rywalizowali w Ostrowcu

  • 16.10.2019, 13:46
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
Młodzi taekwondocy rywalizowali w Ostrowcu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę w ostrowieckiej hali sportowej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim.

W zawodach udział wzięło 115 zawodników w kategorii wiekowej 10-11 lat z województwa mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. 

Jest to najważniejsza impreza dla dzieci w tym wieku. Jest to impreza wpisana w harmonogram współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży, impreza punktowana, dlatego bardzo ważna. W kategorii młodzika w taekwondo nie rozgrywa się Mistrzostw Polski tylko Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

- mówi Wioletta Walerowicz, Prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego.

Młodzi zawodnicy zgodnie przyznają, że warto brać udział w zawodach. Dzięki temu mają lepszą motywację do dalszych treningów, poznają rówieśników, a także mogą zdobyć nagrody i medale.Rywalizacji młodzików towarzyszyły Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Taekwondo Dzieci. Dla wielu tych młodych adeptów taekwondo, były to pierwsze zawody i pierwsze zdobyte medale. Do rywalizacji podeszli jednak z pełnym zaangażowaniem i dużymi ambicjami. W zawodach dzieci udział wzięło 90 zawodników. Organizatorem zawodów było Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO.

Nasze dzieci bardzo fajnie sobie radzą, chętnie biorą udział w zawodach. Bardzo dziękujemy przy okazji rodzicom, którzy nas wspierają niesamowicie swoją pracą, zaangażowaniem w każdym aspekcie organizacji tych zawodów. Bez nich na pewno byśmy nie dali rady.

- mówi Wioletta Walerowicz, Prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego.


Przed OSTO teraz pracowita jesień i kilka turniejów wyjazdowych, a już w grudniu taekwondo olimpijskie ponownie zagości do ostrowieckiej hali. Po raz 5 odbędzie się w naszym mieście Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo.

 

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe