Wyznaczono trasę Ostrowieckich Biegów Niepodległości [zobacz mapkę]

  • 16.10.2019, 13:56
  • Nina Dukielska
Wyznaczono trasę Ostrowieckich Biegów Niepodległości [zobacz mapkę] fot. MOSiR

Podziel się:

Oceń:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim opublikował na stronie www.ostrowiecbiega.pl trasy biegu głównego (10 km) oraz marszu nordic walking (5 km), na których 11 listopada 2019 roku rywalizować będą uczestnicy Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019.

Bieg i marsz ruszą punktualnie o godzinie 13:00 z płyty głównej Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11.

Trasa 10-kilometrowego biegu połączy dolną i górną część miasta i w porównaniu do dwóch poprzednich edycji imprezy została mocno zmieniona. Przebiegać będzie kolejno ul. Świętokrzyską do Ronda 25-lecia NSZZ Solidarności, ul. Traugutta do Ronda Republiki Ostrowieckiej, kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja do Ronda Powstania Styczniowego, Aleją 3 Maja, ul. Okólną, ul. Denkowską, ul. Chrzanowskiego, ul. Polną, ul. Iłżecką, przez Rynek Miasta, ul. Starokunowską, ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza, ul. Żabią do Ronda Powstania Styczniowego i dalej tą samą drogą do mety - kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja, ul. Traugutta i ul. Świętokrzyską do Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO.

Trasa Biegu Nordic Walking na Alei 3 Maja (na wysokości Kina Etiuda) skręci w Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i znów połączy się z biegiem na ul. Mickiewicza.

Zapisy do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019 prowadzone są na stronie www.ostrowiecbiega.pl. Do 8 listopada opłata startowa za udział w biegu lub marszu wynosi 40 zł. W dniu imprezy (11 listopada) będzie trzeba uiścić już 10 zł więcej. Uczestnicy marszu nordic walking mogą też skorzystać z 50-procentowej zniżki, ale otrzymają wtedy tylko pakiet podstawowy zawierający medal, wodę i gorący posiłek oraz wstęp do strefy regeneracji na mecie. Nie otrzymają natomiast okolicznościowej koszulki oraz worka i jego zawartości (napój izotoniczny, słodki poczęstunek, itp.).

Jak co roku najlepsi na mecie 10-kilometrowego biegu ulicznego mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Pierwsza trójka wśród mężczyzn i kobiet otrzyma 700 zł (za I miejsce), 500 zł (za II miejsce) i 400 zł (za III miejsce). Wysoko wyceniono również podium w kategoriach wiekowych (męskich i żeńskich) – odpowiednio 300, 200 i 100 zł. Tradycyjnie będą też atrakcyjne nagrody w kategoriach – najszybszy mieszkaniec i najszybsza mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe