Bodzechów: Strażacy uratowali klacz

  • 15.10.2019, 10:04 (aktualizacja 15.10.2019, 15:04)
  • Bartek Gębusia
Strażacy uratowali klacz
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

14 października 2019 r. tuż po godzinie 19 do ostrowieckich strażaków wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Gromadzice (gmina Bodzechów) w jednym z gospodarstw koń utknął w silosie zbożowym.

Do zdarzenia łącznie zadysponowano 5 samochodów ratowniczo-gaśniczych – 14 strażaków. Po przybyciu na miejsca akcji stwierdzono, że w otwartym silosie betonowym o głębokości 3 m znajduje się klacz, która jest źrebna i nie może wyjść o własnych siłach. W celu uwolnienia zwierzęcia użyto samochodu specjalnego wyposażonego w hydrauliczny dźwig (HDS) oraz wykorzystano pompę szlamową do usunięcia części wody z silosu. Klacz umieszczoną na pasach wyciągnięto na bezpieczną odległość oraz pozostawiono pod opieką lekarza weterynarii i właściciela. Na tym działania zakończono. Akcja trwała ponad 2 godziny. 

informuje - mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe