S. Gągorowski: Małe firmy to siła gospodarki

  • 11.10.2019, 10:27
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Krystyna Skowrońska, posłanka na Sejm RP pięciu kadencji gościła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas spotkania z lokalnymi mediami udzieliła poparcia w nadchodzących wyborach Marzenie Dębniak, przede wszystkim jako kobiecie działającej w lokalnym samorządzie oraz Sławomirowi Gągorowskiemu, przedsiębiorcy, który tworzy miejsca pracy i wspiera różne organizacje i środowiska.

Na konferencji prasowej kandydaci do parlamentu: posłanka PO Krystyna Skowrońska, Sławomir Gągorowski przedsiębiorca z Sandomierza oraz Marzena Dębniak - Starosta Ostrowiecki przedstawili swoje wspólne stanowisko w kwestii przedsiębiorczości, podkreślając konieczność  wzmacnianie tego sektora.  Problemy i zagrożenia, z którymi borykają się dziś mikro i mali  przedsiębiorcy zniechęcają do inwestowania i zakładania własnej działalności gospodarczej.

Małe firmy to jest siła gospodarki, nie tylko polskiej, ale też większości krajów rozwiniętych i tutaj trzeba własnie zadbać o te małe firmy, jednoosobowe, rodzinne, które zatrudniają dwóch, trzech pracowników

- mówi Sławomir Gągorowski, kandydujący do sejmu z ostatniego miejsca na liście  Koalicji Obywatelskiej.

Rząd polski powinien docenić wkład przedsiębiorców w rozwój gospodarki  i zacząć z tym sektorem rozmawiać, a nie nakładać tylko nowe zadania i obowiązki. Przedsiębiorcy powinni mieć swoich przedstawicieli w parlamencie.

  Doświadczenie przedsiębiorcy jest dziś niezwykle ważne, do tego aby mogły rozwijać  się miejsca pracy. Zalezy nam na inwestycjach i na świetnych rowiązaniach w tym biznesie, które promuje polskie przedsiębiorstwa

- dodaje posłanka Krystyna Skowrońska.

Zapowiadane zmiany nie napawają mikro i małych przedsiębiorców optymizmem. Proponowany wzrost najniższego wynagrodzenia do kwoty 3 tys zł. może spowodować likwidację wielu firm np. w sektorze usług. Marzena Dębniak zwraca również uwagę na rozbudowane procedury administracyjne dla przedsiębiorców, co też w dużym stopniu zniechęca ich do działania.

Jeśli ktoś chce założyć swoją działalność, małą czy większą,  to powinien to załatwić w ciągu jednego dnia. Powinien wiedzieć, że od tego do tego dnia ma zapłacić podatek i tyle... cala zbiurokratyzowana część powinna odejść 

Obecna sytuacja na rynku pracy, na  rynku pracodawców, problemy firm, przedsiębiorców to te kwestie wspólne, które omawiano w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas niezobowiązującego spotkania polityka, samorządowca i przedsiębiorcy.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe