Akademia Górniczo-Hutnicza łączy pokolenia

  • 09.10.2019, 13:23 (aktualizacja 09.10.2019, 16:02)
  • Katarzyna Kurek
Akademia Górniczo-Hutnicza łączy pokolenia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie jest jedną z wielu wyższych szkół technicznych w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że spośród innych wyróżnia się pewnymi cechami szczególnymi, m.in. silnymi związkami z życiem, krajem, jego przemianami gospodarczymi oraz kulturą. 

Placówka istniejąca od 100 lat łączy pokolenia, 44 lata temu połączyła absolwentów z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. To właśnie wtedy powstało Koło Terenowe Stowarzyszenia Wychowanków AGH w Ostrowcu Świętokrzyskim. W skład obecnego zarządów wchodzą: Józef Grabowski - Rzecznik Koła, Andrzej Sosnowski - Zastępca Rzecznika, Lucyna Chrzanowska - Sekretarz, Mirosława Dunaj-Gryzio - Skarbnik, Tomasz Szczepaniak - Członek Zarządu. 

Działalność Koła Terenowego SW AGH im. prof. dr inż. Wacława Różańskiego została opisana przez Rzecznika Koła mgr inż. Józefa Grabowskiego w książce pt. "40 lat minęło".

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza to uczelnia, która kształci na najwyższym poziomie, placówka osiąga wysokie miejsca w różnych rankingach polskich i zagranicznych, m.in.:

  • II miejsce wśród uczelni technicznych w rankingu "Perspektyw" 2019
  • Najlepsze studia inżynierskie w Polsce na ośmiu kierunkach
  • II miejsce wśród polskich uczelni technicznych w zestawieniu QS World University Rankings 2020


Uczelnia w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia, na dzień 18, 19 października 2019 roku zaplanowano szereg wydarzeń, które odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

  • Światowy Zjazd Absolwentów AGH
  • Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji Jubileuszu 100-lecia AGH oraz 101. Inauguracja Roku Akademickiego
  • Kids of Evolution - widowisko teatralno - muzyczne

Obchody zakończy Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich w dniach 4-6 czerwca 2020 roku
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe