Ponad 100 nauczycieli otrzymało odznaczenia i wyróżnienia

  • 09.10.2019, 11:18 (aktualizacja 09.10.2019, 16:03)
  • Katarzyna Kurek
Ponad 100 nauczycieli otrzymało odznaczenia i wyróżnienia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

8 października, w murach Ostrowieckiego Browaru Kultury odbyły się miejskie i powiatowe uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ponad stu nauczycieli wzięło udział w tegorocznych obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Po zakończeniu uroczystości, Ostrowiecki Browar Kultury opuszczali z nagrodami i wyróżnieniami. 

Za długoletnią służbę, medalem złotym, srebrnym i brązowym ostrowieckich pedagogów odznaczyła wojewoda świętokrzyski - Agata Wojtyszek.

"Nauczyciel to nie tylko zawód - to jest misja. Państwo są odpowiedzialni za losy naszych przyszłych  obywateli. To wam nauczyciele powierzane są największe skarby rodziców."

Medalem Komisji Edukacji Narodowej, kilkudziesięciu nauczycieli odznaczył Świętokrzyski Kurator Oświaty - Kazimierz Mądzik, podkreślając wagę zawodu pedagoga, który niesie za sobą wiele wyzwań. Od Prezydenta - Jarosława Górczyńskiego, do kilkunastu nauczycieli ze szkół powędrowały Nagrody oraz Dodatki Prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

"Mamy dobrych pedagogów, mamy bardzo dobrych nauczycieli i mamy świetnych uczniów. Inwestycja w oświatę to jest inwestycja długofalowa, która się zawsze opłaca. Dlatego też nie szczędziliśmy tych nagród i wyróżnień, bo to wszystko motywuje i dodaje energii nauczycielom."

Nagrodę Ministra otrzymała Małgorzata Malinowska - nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kilkunastu pedagogów otrzymało Nagrodę Starosty Ostrowieckiego, które wręczył wicestarosta - Andrzej Jabłoński, jednocześnie gratulując objęcia dyrektorskich stanowisk dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 - Tomaszowi Łodejowi, oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 im. Joachima Chreptowicza - Małgorzacie Góreckiej-Smolińskiej

Tegoroczny Dzień Nauczyciela, pracownicy edukacji obchodzili wspólnie. W Ostrowieckim Browarze Kultury spotkali się nauczyciele szkół gminnych i powiatowych

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe