Ostrowiec: Ewakuacja bloku. Znaleziono pocisk artyleryjski

  • 08.10.2019, 18:29 (aktualizacja 11.10.2019, 12:44)
  • Bartek Gębusia
Ostrowiec: Ewakuacja bloku. Znaleziono pociska artyleryjski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim w trakcie wykonywania czynności służbowych znaleźli pocisk z czasów II Wojny Światowej w jednej z piwnic w bloku przy ulicy Kościuszki 9.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wykonując czynności służbowe zatrzymali 31-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który posiadał przy sobie substancje psychotropowe oraz substancje odurzające. W związku z powyższym policjanci udali się na miejsce celem przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, gdzie ujawnili kolejne substancje odurzające i psychotropowe, a w piwnicy ujawnili pocisk artyleryjski pochodzący z czasu II Wojny Światowej. 

mówi - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wstępnie podjęto decyzję o ewakuacji pierwszej klatki schodowej gdzie ujawniono pocisk, kolejno po przybyciu na miejsce straży pożarnej podjęto decyzję o ewakuacji całego bloku. 

dodaje - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

W dniu 10.10.2019r. prokurator przedstawił Sławomirowi S. zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się on do zarzucanego mu czynu. Z uwagi na ujawnione okoliczności prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy, gdyż tylko taki środek jest w stanie zapewnić prawidłowy tok śledztwa. Wczoraj w godzinach popołudniowych Sąd wniosek ten uwzględnił.

informuje - Daniel Prokopowicz - Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż w zależności od wyników opinii dotyczącej ujawnionego pocisku i pistoletu z amunicją, podejrzanemu mogą być przedstawione kolejne zarzuty. Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dodaje - Daniel Prokopowicz - Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach

Zobacz materiał wideo. 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe