Bałtów: Nowoczesna szkoła to perspektywy dla uczniów

  • 08.10.2019, 14:43 (aktualizacja 09.10.2019, 16:12)
  • Bartek Gębusia
Nowoczesna szkoła to perspektywy dla uczniów
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie dotychczas uczyły się w  trzech budynkach w trzech miejscowościach. Przez trudną sytuację lokalową nauczanie było utrudnione.

Od 1 września uczniowie rozpoczęli edukację w budynku po dawnym Technikum Rolniczym. Starania o przywrócenie budynku do użytku rozpoczął wójt Andrzej Jabłoński, teraz uczniowie uczą się w bezpiecznej, nowoczesnej placówce. Nowoczesne sale, wyposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt, pozwalają kształcić dzieci i młodzież na wysokim poziomie. 

Uczniowie mogą uczyć się w godnych warunkach dzięki współpracy wielu osób i instytucji. W dawnym Technikum Rolniczym wykonano szereg prac modernizacyjnych na łączną kwotę ponad 10 mln złotych.

Decyzję o przekazaniu terenu z budynkiem po dawnym Technikum Rolniczym gminie Bałtów podjął poprzedni Zarząd Powiatu. Władze powiatu deklarują swoją pomoc. 

Obecnie w Szkole Podstawowej w Bałtowie kształci się blisko 200 uczniów, którzy  mogą korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w warunkach lokalowych na najwyższym poziomie, a to z pewnością zaowocuje w ich sukcesach i przełoży się na ich dorosłe życie. 
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe