Seniorzy rozpoczęli rok akademicki

  • 07.10.2019, 16:54
  • Agnieszka Cybulska
Seniorzy rozpoczęli rok akademicki
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już po raz 17-ty słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Ostrowcu Świętokrzyskim przy WSBiP spotkali się na rozpoczęciu roku akademickiego.

Każdy kto chce wyzbyć się samotności, pogłębić swoją wiedzę może wyjść z domu i zapisać się do UTW. Z takiej możliwości w ubiegłym roku skorzystało 270 seniorów, w tym roku zapisy jeszcze trwają. Jak informuje Matylda Niewójt w tym roku propozycje edukacyjne, aktywizujące i integrujące są poszerzone. Słuchacze UTW będą mogli uczyć się języków obcych, w tym włoskiego. To już szósty lektorat w ofercie edukacyjnej UTW.

Mamy 33 zajęcia. Poszerzyliśmy ofertę o warsztaty psychologiczne, język włoski oraz warsztaty komputerowe dla tych, którzy już opanowali pracę z komputerem, a teraz chcą „poszaleć”

- mówi Matylda Niewójt.

Słuchacze pracują w sekcjach, korzystają ze zorganizowanych wyjazdów i wycieczek Pani Barbara Pronobis na UTW uczęszcza od dwóch lat i bardzo sobie chwali spotkania, a zwłaszcza wykłady dotyczące zdrowia, które prowadzą lekarze specjaliści. Słuchacze korzystają również z porad prawnych. 

Seniorzy chcą się spotykać i mają motywację do wyjścia z domu.Jak odkreśla Bożena Zboina -przewodnicząca rady programowo - konsultacyjnej UTW, dla ich zdrowia ważna jest również aktywność fizyczna. 

Aktywność fizyczną seniorów wspiera ostrowiecki samorząd organizując specjalne zajęcia ruchowe. Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak zapowiada również ,że na prośbę seniorów z UTW będą zorganizowane bezpłatne badania mammograficzne dla pań powyżej 70. roku życia.  Samorząd ostrowiecki wspiera również dzialalność wydawniczą UTW.

 

Obserwując dzialalność słuchaczy UTW należy się cieszyć, bo zdrowy senior, spełniający się intelektualnie to doskonały sposób na życie a ostrowiecki Uniwersytet jest przykładem dla innych co może być powodem do dumy.

- podkreśla starosta Marzena Dębniak

Zapisy do UTW na rok 2019/2020 są prowadzone do 15 października, w każdy wtorek, środę i piątek, w godzinach od 10-12, w bloku B WSBiP, pok. 17,  przy ul. Akademickiej 12. Dotychczas zgłosiło się ok. 150 seniorów.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe