Siatkarki KSZO zainaugurowały sezon

  • 06.10.2019, 13:24
  • Klaudia Cybulska
KSZO Ostrowiec - Joker Świecie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Siatkarki KSZO Ostrowiec S.A. od 2. kolejki zainaugurowały sezon 2019/2020 1 ligi. Pierwszym rywalem pomarańczowo-czarnych był mistrz 1 ligi poprzedniego sezonu - Joker Świecie.

Ostrowczanki nerwowo rozpoczęły spotkanie popełniając dużo błędów własnych. I choć w pierwszej i drugiej partii prowadziły to stres spowodował, że to Joker pewnie wygrał dwa pierwsze sety, oba 25:20. W trzeciej partii KSZO rozbudził nadzieję kibiców i zaczął w końcu lepiej grać. Początek seta to walka "punkt za punkt", ale w połowie seta zawodniczki z Ostrowca odskoczyły na kilka punktów. I choć było nerwowo bo Joker odrobił straty  doprowadzając do wyniku 19:18. To w końcówce drużynie ze Świecia zabrakło skuteczności w ataku i ostrowczanki wygrały trzecią partię 25:21.  Podopieczne Łukasza Marciniaka słabo rozpoczęły jednak kolejną partię, a podrażniony zespół Świecia prowadził już 2:7. I choć ostrowczanki zdołały odrobić straty i przewaga stopniała do jednego "oczka" to za chwilę Joker zdobył 5 punktów z rzędu co "podcięło skrzydła" naszym zawodniczkom. Dobrze grające w bloku siatkarki Jokera pewnie wygrały czwartą partię do 18 i cały mecz 3:1. 

Jak podkreśla trener Łukasz Marciniak naszym zawodniczkom brakuje jeszcze zgrania, a w grze było widać sporo nerwowości. Ostatnie dni były stresujące dla zawodniczek po zamieszaniu z licencją dla klubu. Przypomnijmy KSZO przełożył spotkanie z pierwszej kolejki sezonu, po tym jak komisja licencyjna poprosiła klub o dostarczenie dodatkowych dokumentów. W piątek KSZO otrzymał licencję nadzorowaną i przystąpił do rozgrywek. 

Kolejne spotkanie siatkarki KSZO Ostrowiec rozegrają we wtorek, 15 października z PWSZ Tarnów.

ZOBACZ CO PO MECZU POWIEDZIELI TRENERZY:

loadingŁaduję odtwarzacz...

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Joker Świecie 1:3 ( 20:25, 20:25, 25:21, 18:25)
KSZO Ostrowiec: Salanciova, Kapturska, Szczygieł, Kobus, Abramajtys, Kawa, Samul (libero) oraz Klekot, Kacprzak, Kędziora.
Trener: Łukasz Marciniak.
Joker Świecie: Kukulska, Brzoska, Miechowicz, Wenerska, Fojucik, Majkowska, Żurawska (libero) oraz Trybuła, Tomczyk, Nowacka.
Trener: Marcin Wojtowicz.
Klaudia Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe