Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Rocznica potyczki pod wsią Połągiew

  • 08.10.2019, 10:20
  • Bartek Gębusia
Rocznica potyczki pod wsią Połągiew
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na terenach zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu dotychczas znajdywało się 465 miejsc pamięci narodowej od 4 października jest ich 466. W piątek 4 października odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego walkę pod wsią Połągiew (gmina Brody).

Polskie lasy skrywają wiele tajemnic, w czasie II Wojny Światowej to właśnie las był schronieniem dla partyzantów. Bardzo często dochodziło w nich także do walk i potyczek, które były drogą do odzyskania przez Polskę niepodległości.  W przed dzień 80 rocznicy tamtych wydarzeń uczczono majora Henryka Dobrzańskiego i żołnierzy oddziału Polskiej Kawalerii. 
Uroczystości rozpoczęły się polową Mszą Świętą, po odśpiewaniu hymnu państwowego, przy leśniczówce we wsi Połągiew w gminie Brody odsłonięto kamień z tablica pamiątkową. Obchody wydarzeń z października 1939 roku uświetniła salwa honorowa i Apel Pamięci wykonany przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Zobacz galerię zdjęć. 

Bartek Gębusia
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (22)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe