Rocznica potyczki pod wsią Połągiew

  • 08.10.2019, 10:20
  • Bartek Gębusia
Rocznica potyczki pod wsią Połągiew
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na terenach zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu dotychczas znajdywało się 465 miejsc pamięci narodowej od 4 października jest ich 466. W piątek 4 października odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego walkę pod wsią Połągiew (gmina Brody).

Polskie lasy skrywają wiele tajemnic, w czasie II Wojny Światowej to właśnie las był schronieniem dla partyzantów. Bardzo często dochodziło w nich także do walk i potyczek, które były drogą do odzyskania przez Polskę niepodległości.  W przed dzień 80 rocznicy tamtych wydarzeń uczczono majora Henryka Dobrzańskiego i żołnierzy oddziału Polskiej Kawalerii. 
Uroczystości rozpoczęły się polową Mszą Świętą, po odśpiewaniu hymnu państwowego, przy leśniczówce we wsi Połągiew w gminie Brody odsłonięto kamień z tablica pamiątkową. Obchody wydarzeń z października 1939 roku uświetniła salwa honorowa i Apel Pamięci wykonany przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Zobacz galerię zdjęć. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe