Senator Rusiecki składa zawiadomienie do prokuratury

  • 02.10.2019, 10:41
  • Agnieszka Cybulska
Senator Rusiecki składa zawiadomienie do prokuratury
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje senator Jarosław Rusiecki, dziś składa on do Prokuratury Okręgowej w Kielcach pismo, w którym prosi o zainteresowanie się sprawą pikiety zorganizowanej 30 września 2019 roku przed Urzędem Gminy w Bałtowie.

Jak czytamy w piśmie do prokuratury,

zgromadzenie było dobrze przygotowane bowiem uczestnicy pojawili się przed Urzędem Gminy w Bałtowie z transparentami. Zatem nie było to zgromadzenie spontaniczne.... Organizatorzy zgromadzenia nie wypełnili ciążącego na nich obowiązku prawnego polegającego na zgłoszeniu zamiaru zorganizowania  zgromadzenia, co stanowi wykroczenie.

Zgromadzenie przed Urzędem Gminy w Bałtowie, odbyło się w poniedziałek, 30 września. Tego dnia upływał bowiem termin do złożenia wniosku do Urzędu Marszałkowskiego, w sprawie przedłużenia terminu do złożenia dokumentacji niezbędnej do realizacji projektu rewitalizacji w gminie Bałtów. Partnerami przy tym projekcie są podmioty prywatne, których reprezentanci zarzucają wójtowi Bałtowa, że nie chce on realizować tego programu a tym samym działa na szkodę gminy. Pikieta przed Urzędem Gminy odbyła się tuż przed posiedzeniem Rady Gminy (zapis sesji dostępny jest w internecie) i zdaniem senatora  celem zgromadzenia było zdezorganizowanie sesji.

Senator Jarosław Rusiecki podkreśla również, że:

wezwane na miejsce zgromadzenia cztery patrole policji nie podjęły  jakichkolwiek czynnosći zmierzających do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji czy też ustalenia legalności zgromadzenia. 

Wystosowane do Prokuratury Okręgowej w Kielcach pismo zostało również przesłane do wiadomości nadinsp. Pawła Dzierżaka - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach oraz Huberta Żądło - Wójta Gminy Bałtów .

Agnieszka Cybulska

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 04.10.2019, 21:28
Kończ rusiecki wstydu (sobie i miastu) oszczędź
JK
JK 02.10.2019, 20:26
Wracamy do czasów PRL?
jans
jans 02.10.2019, 22:16
partia oligarchów kazała to poszli protest..
as
as 02.10.2019, 19:21
Bardzo dobrze.

Pozostałe