Miejska Biblioteka czeka na czytelników

  • 30.09.2019, 12:20
  • Bartek Gębusia
Miejska Biblioteka czeka na czytelników
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna w sobotę 28 września oficjalnie otworzyła swoje drzwi w nowej siedzibie czyli w Ostrowieckim Browarze Kultury. Gościem specjalnym sobotniego wieczoru był Artur Andrus. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim istnieje już ponad 70 lat, a na swoich półkach ma dziesiątki tysięcy książek, które zawsze są do dyspozycji czytelników. Dotychczasowe warunki lokalowe uniemożliwiały czytelnikom bezpośredni dostęp do księgozbioru. Teraz w nowej siedzibie, w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury to się zmieniło. Jest przestronnie i nowocześnie.

Pracownicy biblioteki mają wiele pomysłów i starają się, aby zachęcić zarówno dzieci jak i młodzież do czytania i wypożyczania książek. W sobotę w ramach weekendu z biblioteką ,czytelników zaproszono na spotkanie z Arturem Andrusem - dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym i radiowym, aktorem, pisarzem, poetą, autorem tekstów piosenek, piosenkarzem, artystą kabaretowy i konferansjerem. 

W drugi dzień oficjalnego otwarcia MBP, w niedzielne popołudnie, najmłodszym czytelnikom zaprezentowano szereg specjalnie opracowanych i przygotowanych animacji. Było wesoło, edukacyjnie i teatralnie.  Katowicki Teatr "Gry i Ludzie" wystawił spektakl "Szewczyk Dratewka". Nie zabrakło niespodzianek i  zaskakujący propozycji, jak np. teatr japoński. Jak nas poinformowano spotkania z japońską kulturą będą odbywać się w bibliotece, w każdy poniedziałek. Kolejną propozycją dla mieszkańców mają być magiczne spotkania z nauką.

Różnorodna oferta ma zachęcić, szczególnie najmłodszych adeptów książki do czytania i spędzania czasu w bibliotece.  komfortowe. Nowe wyposażenie i stworzone warunki,  wszystkim korzystającym zarówno z wypożyczalni jak i z czytelni stwarza nowe możliwości.

Miejska Biblioteka Publiczna jest otwarta od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 18:00 a w każdą sobotę od godziny 9:00 do 14:00.

 

👉 ZOBACZ RÓWNIEŻ: Otwarcie Miejskiej Biblioteki w OBK (wideoskrót)


loadingŁaduję odtwarzacz...

 

👉 ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matejko, Malczewski, Fałat w ostrowieckim BWA

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe