Miejska Biblioteka czeka na czytelników

  • 30.09.2019, 12:20
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna w sobotę 28 września oficjalnie otworzyła swoje drzwi w nowej siedzibie czyli w Ostrowieckim Browarze Kultury. Gościem specjalnym sobotniego wieczoru był Artur Andrus. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim istnieje już ponad 70 lat, a na swoich półkach ma dziesiątki tysięcy książek, które zawsze są do dyspozycji czytelników. Dotychczasowe warunki lokalowe uniemożliwiały czytelnikom bezpośredni dostęp do księgozbioru. Teraz w nowej siedzibie, w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury to się zmieniło. Jest przestronnie i nowocześnie.

Pracownicy biblioteki mają wiele pomysłów i starają się, aby zachęcić zarówno dzieci jak i młodzież do czytania i wypożyczania książek. W sobotę w ramach weekendu z biblioteką ,czytelników zaproszono na spotkanie z Arturem Andrusem - dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym i radiowym, aktorem, pisarzem, poetą, autorem tekstów piosenek, piosenkarzem, artystą kabaretowy i konferansjerem. 

W drugi dzień oficjalnego otwarcia MBP, w niedzielne popołudnie, najmłodszym czytelnikom zaprezentowano szereg specjalnie opracowanych i przygotowanych animacji. Było wesoło, edukacyjnie i teatralnie.  Katowicki Teatr "Gry i Ludzie" wystawił spektakl "Szewczyk Dratewka". Nie zabrakło niespodzianek i  zaskakujący propozycji, jak np. teatr japoński. Jak nas poinformowano spotkania z japońską kulturą będą odbywać się w bibliotece, w każdy poniedziałek. Kolejną propozycją dla mieszkańców mają być magiczne spotkania z nauką.

Różnorodna oferta ma zachęcić, szczególnie najmłodszych adeptów książki do czytania i spędzania czasu w bibliotece.  komfortowe. Nowe wyposażenie i stworzone warunki,  wszystkim korzystającym zarówno z wypożyczalni jak i z czytelni stwarza nowe możliwości.

Miejska Biblioteka Publiczna jest otwarta od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 18:00 a w każdą sobotę od godziny 9:00 do 14:00.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Otwarcie Miejskiej Biblioteki w OBK (wideoskrót)


loadingŁaduję odtwarzacz...

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matejko, Malczewski, Fałat w ostrowieckim BWA

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartek Gębusia

Zdjęcia (23)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe