Lewica proponuje "pakiet dla kobiet"

  • 27.09.2019, 11:50
  • Agnieszka Cybulska
Poparcie od SLD
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Polsce wraz z kandydatami tego ugrupowania do parlamentu spotkali się w czwartek , 26 września w Ostrowcu z dziennikarzami i przekazali założenia programowe Lewicy.

Lider świętokrzyskiej listy Lewicy do Sejmu  z całą stanowczością zapewnia, że   to właśnie wspieranie samorządów  jest jedną z ważniejszych propozycji przedkładanych przez Lewicę. Na liście świętokrzyskiej Lewicy samorządowcy są, a ich obecność ma przekonać Polaków do walki o dobro samorządów i zabezpieczenie samorządowych potrzeb. Nie dziwi zatem rownież fakt, że podobnie jak większość ugrupowań z szeroko rozumianej opozycji, Lewica popiera na senatora samorządowca z wieloletnim stażem , byłą sekretarz miasta,   wiceprezydenta Ostrowca w latach 2014-2018, a obecnie starostę  ostrowieckiego Marzenę Dębniak.

 

Sytuacja i pozycja samorządu to nie jedyny punkt wspólny w celach Lewicy i Marzeny Dębniak. Równie ważna i wymagająca współdziałania jest kwestia dotycząca służby zdrowia. W walce o jej jakość Marzenę Debniak popiera wieloletni dyrektor ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim Józef Grabowski, kandydujący  z listy Lewicy do Sejmu RP.

Andrzej Szejna, mówił w Ostrowcu Świętokrzyskim , że fakt poparcia kobiety na senatora a także  ilośc kobiet na listach lewicy to konsekwencja programu w ramach  „pakietu dla kobiet”, który dotyczy równouprawnienia, prawa do równej płacy za tę samą pracę, prawa do należytej opieki ginekologicznej, do bezpłatnej antykoncepcji, opieki okołoporodowej bez klauzuli sumienia. Lewica chce  bezpłatnego dostępu do in vitro zarówno na poziomie samorządowym  jak i na poziomie państwa.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe