G. Schetyna: Ważna jest dobra współpraca między rządem a samorządem

  • 26.09.2019, 11:09
  • Agnieszka Cybulska
G. Schetyna: ważna jest dobra współpraca między rządem a samorządem
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W czwartek 26 września do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechał Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskie popiera starostę ostrowieckiego Marzenę Dębniak, startująca w wyborach do Senatu RP. W obecności kandydatów do parlamentu ze świętokrzyskiej listy Koalicji Obywatelskiej szef PO podkreślał konieczność dobrego i skutecznego lobbowania za rozwojem regionu, bo jego zdaniem dotychczasowa, duża ekipa oponentów politycznych PO jest nieskuteczna.

 

 To jest szczególne miasto - Ostrowiec Świętokrzyski, stojące dobrym samorządem, miasto które podejmuje ważne wyzwania , jak cały region.... i dlatego ważna jest dobra korelacja dobrej współpracy między administracją rządową a samorządami. Ważna jest ofensywność samorządowców, władz regionu, poszczególnych miast i dobra koordynacja ich wysiłków. Potrzebne są europejskie pieniądze na infrastrukturę   

- mówił w czwartek na ostrowieckim rynku przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

 

 

O nie zrealizowanych zadaniach drogowych , takich jak budowa V etapu ulicy Zagłoby przypomniała posłanka Marzena Okła- Drewnowicz. 

Samorząd wybudował cztery odcinki ul. Zagłoby, tzw. "małą obwodnicę Ostrowca". Niestety V odcinek, mimo uzyskanej w 2015 roku gwarancji realizacji i finansowania w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 nie został do dziś wybudowany. Przez kilka lat rząd PiS zwlekał z ogłoszeniem przetargu, przez co po jego ogłoszeniu kwoty proponowane przez wykonawców znacznie przekroczyły szacowany koszt inwestycji. Wszczęto więc powtórną procedurę przetargową.

 

 

 

 

Zdaniem parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej obecna, duża grupa parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości nie lobbuje wystarczająco za rozwojem świętokrzyskiego.  Grzegorz Schetyna dużą rolę w walce o rozwój regionu upatruje w samorządowcach. Dziś na ostrowieckim Rynku obok szefa PO stanęli Marek Materek prezydent Starachowic, który wspiera w kampanii wyborczej Jerzego Materka, członka zarządu powiatu starachowickiego oraz  starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, która startuje do Senatu z okręgu 82.

Konferencję prasową Grzegorza Schetyny z udziałem obecnych parlamentarzystów, a także kandydatów do sejmu startujących ze  świętokrzyskiej listy Koalicji Obywatelskiej zakończył apel o udział w wyborach, które odbędą się  w niedzielę  13 października. 

Grzegorz Schetyna w czwartek odwiedził również Starachowice i Skarżysko Kam. 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (10)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ina
ina 28.09.2019, 14:51
SHREK W OSTROWCU
ya
ya 28.09.2019, 11:01
Schetyna przyjeżdżając do Ostrowca,wzmocnił poparcie dla pisowskich kandydatów - czy ten człowiek nie ma lustra w domu i nie widzi że ludzie go nie lubią i nie poprą ?? ktoś dotychczas niezdecydowany zagłosuje przeciwko Schetynie i poprze kaczystów,tak po ostrowiecku,na złość...
Wnuk
Wnuk 27.09.2019, 10:46
"Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie" oraz "Ch**, du** i kamieni kupa". Znamy te cytaty i pamiętamy, kto i kiedy je wypowiedział.
stw
stw 26.09.2019, 17:48
Śmiechu warte !!!

Pozostałe