W Bałtowie powstała szkoła marzeń

  • 01.10.2019, 14:18 (aktualizacja 01.10.2019, 16:13)
  • Katarzyna Kurek
W Bałtowie powstała szkoła marzeń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

2 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie, z budynku powstałego przed drugą wojną światową, który w tym roku nadzór budowlany wyłączył w trybie natychmiastowym z użytkowania, przeszli do nowej, wyremontowanej szkoły po dawnym Zespole Szkół w Bałtowie.

Bogate zaplecze dydaktyczne i komfortowe warunki lokalowe, to marzenia całej szkolnej społeczności, które stały się rzeczywistością. Dziś nauczyciele mogą prowadzić lekcje w nowoczesnych klasach i pracowniach, a co ważne pojawiła się wyczekiwana zwłaszcza przez uczniów - stołówka.  

"Przede wszystkim mamy piękne, szerokie korytarze. W tamtej szkole było wąsko, ciasno, nie było tylu pracowni... Tutaj mamy biologiczną, geograficzną, fizyczno-chemiczną, która jest zaopatrzona we wszelkie probówki itp. Każda sala posiada tablice interaktywne, dla nas pedagogów to ogromne udogodnienie."

- mówi Agnieszka Biesiada-Gruszczyńska - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Bałtowie

Sytuacja poprawiła się nie tylko w kwestii dydaktycznej, ale też logistycznej. Do tej pory przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej uczyli się w trzech budynkach znajdujących się w trzech miejscowościach - Bałtowie, Okole i Wólce Bałtowskiej, a żeby lekcje się odbyły nauczyciele w ciągu dnia musieli przemieszczać się na dane zajęcia. Teraz już nie muszą się o to martwić.

Dzięki inwestycji za ponad 10 mln zł uczniowie i nauczyciele mają godne warunki do nauki i pracy. Zrealizowano dwa projekty:

  • Podniesienie jakości kształcenia w gminie Bałtów poprzez rozbudowę i modernizację budynku byłego Zespołu Szkół w Bałtowie oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Wartość tego projektu to 6 584 084, 59 zł
  • Termomodernizacja budynków kompleksu Zespołu Szkół w Bałtowie. Koszt tego zadania to 4 210 142, 01 zł 

Inwestycja w oświatę i edukację jest bezcenna. To, że dzieci mogą korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w warunkach lokalowych na najwyższym pozimie zaowocuje w ich sukcesach i przełoży się na ich dorosłe życie. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe