Kunów walczy z wykluczeniem społecznym

  • 19.09.2019, 15:33 (aktualizacja 19.09.2019, 16:53)
  • Katarzyna Kurek
Kunów walczy z wykluczeniem społecznym
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kunowie rozpoczął realizację projektu pt. "Aktywnością przeciw wykluczeniu".

Całkowita wartość projektu to 764 tysiące 300 złotych. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 648 tysięcy złotych

Walka z bezrobociem, wzrost aktywności zawodowej, społecznej i edukacyjnej oraz umiejętność aktywnego poruszania się po rynku pracy to główne cele projektu skierowanego do osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Uczestnicy projektu skorzystają z:

  • wsparcia psychologa
  • wsparcia doradcy zawodowego
  • wsparcia pracownika socjalnego
  • wsparcia prawnika
  • Akademii Kompetencji Społecznych
  • kursów zawodowych (monter zabudowy i robót wykończeniowych lub aranżacja terenów zielonych + stypendium szkoleniowe)
  • możliwości odbycia 6-miesięcznego stażu

"Uczestnicy nie będą uczestniczyły tylko w doradztwie zawodowym, kursach, stażach, ale to będzie większa liczba działań. Jednym z nich będzie Akademia Kompetencji Społecznych, czyli cykl ośmiu szkoleń dwudniowych, w tym spotkania wyjazdowe do Warszawy i okolic, szkolenia będą organizowane również w Bałtowie." 

mówi Magdalena Barańska - koordynator projektu

W projekcie udział może wziąć maksymalnie 20 osób, z czego dziesięć osób otrzyma staże u lokalnych pracodawców.
Te działania skierowane są do osób z terenów wiejskich gminy Kunów, w wieku aktywności zawodowej, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. 

"Z projektu skorzystać mogą również osoby z niepełnosprawnością, członkowie gospodarstw domowych sprawujące opiekę nad osobą niepełnosprawną, o ile co najmniej jeden z nich nie pracuje z powodu opieki nad tą osobą. Są to także osoby, które korzystają z pomocy żywnościowej w ramach korzystania ze świadczeń MGOPS w Kunowie."

- mówi Joanna Potrzeszcz - kierownik MGOPS w Kunowie 

Okres naboru wniosków w tym roku od osób chcących poprawić swoją sytuację życiową, znaleźć pracę będzie realizowany na przełomie września i października

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe