Krzemionki jutro odbiorą certyfikat UNESCO

  • 17.09.2019, 14:24
  • Agnieszka Cybulska
Krzemionki jutro odbiorą certyfikat UNESCO

Podziel się:

Oceń:

18 września 2019 r. w siedzibie Departamentu Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się uroczystość wręczenia certyfikatu wpisu Krzemionkowskiego regionu prehistorycznego górnictwa krzemienia pasiastego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Certyfikat  to dokument potwierdzający umieszczenie regionu na  prestiżowej liście. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Certyfikat trafi w ręce współautora wniosku – archeologa Artura Jedynaka oraz p.o dyrektora  muzeum Beaty Kobiałki.

Wartość Krzemionkowskiego regionu prehistorycznego górnictwa krzemienia pasiastego została potwierdzona 6 lipca 2019 r. podczas 43. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa w Baku, kiedy to oficjalnie ogłoszono wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to 16. miejsce z Polski, które uzyskało to wyróżnienie. Uroczystość w ministerstwie rozpocznie się o godz. 14.00.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe