Ukraiński Teatr otworzył salę koncertową w Browarze

  • 16.09.2019, 14:38 (aktualizacja 16.09.2019, 16:56)
  • Katarzyna Kurek
Ukraiński Teatr otworzył salę koncertową w Browarze
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 13 września swoje drzwi w Ostrowieckim Browarze Kultury oficjalnie otworzyło Miejskie Centrum Kultury wraz z Galerią fotografii.

 Spektakl Kijowskiego Teatru Muzyki i Dramatu im. Saksaganskowo "Ukraina - Polska Tranzyt" oficjalnie zainaugurował trzydniowe święto ostrowieckiej kultury. Aktorzy z Białej Cerkwi, nie po raz pierwszy gościli w Ostrowcu, ale po raz pierwszy w murach OBK. Dwugodzinny spektakl po brzegi wypełniony muzyką, tańcem i śpiewem sprawił, że publiczność salę koncertową opuszczała rozemocjonowana. Dumy i zadowolenia nie ukrywali również samorządowcy. 

"Jestem niezwykle zbudowany i poruszony. To był piękny występ, ale co bardziej mnie poruszyło - to reakcja publiczności.. Słowa zachwytu, głośne oklaski, owacje na stojąco. Dziś już wiemy, że warto było zaprosić ten zespół w tym szczególnym dla nas dniu."

- mówi prezydent miasta - Jarosław Górczyński 

Ukraińscy artyści do Polski przyjechali z nieco zmienionym repertuarem, bo występowali nie tylko w swoim ojczystym języku. Nie zabrakło klasycznych polskich utworów, tj. "Hej, sokoły", czy "Żono moja".  
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe