Rozmawiali o tych, którzy budowali Ostrowiec

  • 11.09.2019, 11:26 (aktualizacja 11.09.2019, 16:59)
  • Bartek Gębusia
Rozmawiali o tych, którzy budowali Ostrowiec
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Stefan Szyller, Tadeusz Rekwirowicz oraz bracia Józef i Edmund Reńscy to w dużej mierze im zawdzięczamy wygląd Ostrowa Świętokrzyskiego i to właśnie o nich rozmawiano podczas prelekcji w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Na ostrowieckie spotkanie z historią przybyło kilkadziesiąt osób, wśród nich także potomkowie znaczących dla Ostrowca architektów m.in. Ewa Pikulska - wnuczka Tadeusza Rekwirowicza. Ewa Pikulska poznaje teraz dziadka od strony budynków poprzez takie prelekcje, wśród budynków są takie, które w pamięci i sercu będą na zawsze. Wielką wartość dla wnuczki Tadeusza Rekwirowicza ma również drewniany kościółek przy ulicy Sandomierskiej, którego projektantem był jej dziadek.  Dla Ewy Pikulskiej prelekcje były powrotem do korzeni, a dla mieszkańców okazją do poznania Ostrowca. Europejskie Dni Dziedzictwa są nakierowane głównie na to aby lokalna społeczność poznawał swój region, a dla tych, którzy chcą poznać ostrowieckie zabytki bliżej Centrum Krajoznawczo-Historyczne ma propozycję.

Zobacz również: Ostrowiec: Nocne zwiedzanie na bis

Nocne zwiedzanie rozpocznie się 14 września o godzinie 20:00 na ostrowieckim Rynku. 

 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe