Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

W Kunowie będzie "Czyste powietrze"

  • 10.09.2019, 14:24
  • Katarzyna Kurek
W Kunowie będzie "Czyste powietrze"
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Dziś w Urzędzie Miasta i Gminy Kunów, w obecności wojewody Agaty Wojtyszek, senatora Jarosława Rusieckiego i mediów prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński podpisał umowę współpracy z burmistrzem Lechem Łodejem w ramach, której uruchomiony zostanie punkt przyjmowania wniosków o dofinansowanie z rządowego programu "Czyste Powietrze".

Realizacja rządowego programu priorytetowego "Czyste powietrze" przewidziana jest do 2029 r. i ma objąć od 3 do 4 mln budynków w całym kraju. Kwota na realizację tego programu to 103 mld zł. Gmina Kunów, jako druga w powiecie ostrowieckim, po Bałtowie, uruchamia punkt przyjmowania wniosków i wszystkie formalności związane z przystąpieniem do programu "Czyste powietrze" mieszkańcy będą mogli załatwiać w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie, bez konieczności dojazdu do Kielc.

– Do tej pory, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wpłynęły już 4 tysiące wniosków do programu „Czyste Powietrze”, zaś podpisano ponad 2700 umów.  Nasze województwo przoduje zarówno pod względem ilości przyjętych wniosków, jak i podpisanych umów

- mówi wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

 

Katarzyna Kurek

Zdjęcia (24)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe