W Kunowie będzie "Czyste powietrze"

  • 10.09.2019, 14:24
  • Katarzyna Kurek
W Kunowie będzie "Czyste powietrze"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś w Urzędzie Miasta i Gminy Kunów, w obecności wojewody Agaty Wojtyszek, senatora Jarosława Rusieckiego i mediów prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński podpisał umowę współpracy z burmistrzem Lechem Łodejem w ramach, której uruchomiony zostanie punkt przyjmowania wniosków o dofinansowanie z rządowego programu "Czyste Powietrze".

Realizacja rządowego programu priorytetowego "Czyste powietrze" przewidziana jest do 2029 r. i ma objąć od 3 do 4 mln budynków w całym kraju. Kwota na realizację tego programu to 103 mld zł. Gmina Kunów, jako druga w powiecie ostrowieckim, po Bałtowie, uruchamia punkt przyjmowania wniosków i wszystkie formalności związane z przystąpieniem do programu "Czyste powietrze" mieszkańcy będą mogli załatwiać w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie, bez konieczności dojazdu do Kielc.

– Do tej pory, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wpłynęły już 4 tysiące wniosków do programu „Czyste Powietrze”, zaś podpisano ponad 2700 umów.  Nasze województwo przoduje zarówno pod względem ilości przyjętych wniosków, jak i podpisanych umów

- mówi wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe