Polityka jest kobietą

  • 10.09.2019, 11:38
  • Agnieszka Cybulska
Polityka jest kobietą
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Polska polityka to kobieta, a może domena kobiet? Przez lata dostęp kobiet do polityki był ograniczany, ale z czasem to właśnie kobiety miały świat polityki ulepszyć. Europosłanka Róża Thun przyjechała do Ostrowca Świętokrzyskiego, aby w walce o parlamentarne mandaty wesprzeć Edytę Handze i Dorotę Łukawską oraz kandydującą do senatu Marzenę Dębniak, starostę ostrowieckiego.

Wchodząc do politycznego świata panie miały politykę zmienić i uwrażliwić. Zażądano wprowadzenia procentowych parytetów dla kobiet na listach wyborczych.  Kobiece spojrzenie i kobiece podejście do wielu spraw jest w polityce zdaniem Róży Thun potrzebne i coraz bardziej zauważane.

Kobiety w polityce mają wprowadzić elegancję, bo coraz częściej słyszy się o zniechęceniu społeczeństwa do polityki ze względu na jej fatalny wizerunek. B rak politycznego, merytorycznego dialogu, wzajemne oskarżenia, brak politycznej kultury, zniechęca również wyborców a efektem jest stosunkowo niska frekwencja wyborcza. Bo choć powszechnie panuje opinia ,że jesteśmy „rozpolitykowani” to do wyborów nie chodzimy. Odpowiedzialność za Polskę panie i panowie wezmą już 13 października 2019 roku, pod warunkiem, że nie będą pasywni. Tylko raz, podczas wyborów prezydenckich frekwencja wyniosła 60 %, zatem wyboru najczęściej dokonuje tylko połowa społeczeństwa.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.09.2019, 21:07
Dumna a z czego? liczą się ludzie a nie polityka Pani Starosto !!! mam nadzieje że mieszkańcy rozliczą przy urnach.
wrrrrrrrrr
wrrrrrrrrr 11.09.2019, 09:25
Podziękować tym co nas doprowadzili tu gdzie jesteśmy czyli na koniec listy rozwoju miast.
N.N.
N.N. 10.09.2019, 21:35
Tu pada mądre zdanie. Tylko połowa wybiera. Dramat demokracji.
Wyborca Marzeny
Wyborca Marzeny 10.09.2019, 20:52
Panie do polityki! Trzymam kciuki za panią Dębniak! Super reportaż.
Wyborca KO
Wyborca KO 10.09.2019, 17:55
Pani europoseł Róża Thun jak zawsze merytoryczna , wyważona , elokwentna - takie kobiety w polityce to wielka wartość - BRAWO !

Pozostałe