Polityka jest kobietą

  • 10.09.2019, 11:38
  • Agnieszka Cybulska
Polityka jest kobietą
loadingŁaduję odtwarzacz...
Polska polityka to kobieta, a może domena kobiet? Przez lata dostęp kobiet do polityki był ograniczany, ale z czasem to właśnie kobiety miały świat polityki ulepszyć. Europosłanka Róża Thun przyjechała do Ostrowca Świętokrzyskiego, aby w walce o parlamentarne mandaty wesprzeć Edytę Handze i Dorotę Łukawską oraz kandydującą do senatu Marzenę Dębniak, starostę ostrowieckiego.

Wchodząc do politycznego świata panie miały politykę zmienić i uwrażliwić. Zażądano wprowadzenia procentowych parytetów dla kobiet na listach wyborczych.  Kobiece spojrzenie i kobiece podejście do wielu spraw jest w polityce zdaniem Róży Thun potrzebne i coraz bardziej zauważane.

Kobiety w polityce mają wprowadzić elegancję, bo coraz częściej słyszy się o zniechęceniu społeczeństwa do polityki ze względu na jej fatalny wizerunek. B rak politycznego, merytorycznego dialogu, wzajemne oskarżenia, brak politycznej kultury, zniechęca również wyborców a efektem jest stosunkowo niska frekwencja wyborcza. Bo choć powszechnie panuje opinia ,że jesteśmy „rozpolitykowani” to do wyborów nie chodzimy. Odpowiedzialność za Polskę panie i panowie wezmą już 13 października 2019 roku, pod warunkiem, że nie będą pasywni. Tylko raz, podczas wyborów prezydenckich frekwencja wyniosła 60 %, zatem wyboru najczęściej dokonuje tylko połowa społeczeństwa.

Agnieszka Cybulska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.09.2019, 21:07
Dumna a z czego? liczą się ludzie a nie polityka Pani Starosto !!! mam nadzieje że mieszkańcy rozliczą przy urnach.
wrrrrrrrrr
wrrrrrrrrr 11.09.2019, 09:25
Podziękować tym co nas doprowadzili tu gdzie jesteśmy czyli na koniec listy rozwoju miast.
N.N.
N.N. 10.09.2019, 21:35
Tu pada mądre zdanie. Tylko połowa wybiera. Dramat demokracji.
Wyborca Marzeny
Wyborca Marzeny 10.09.2019, 20:52
Panie do polityki! Trzymam kciuki za panią Dębniak! Super reportaż.
Wyborca KO
Wyborca KO 10.09.2019, 17:55
Pani europoseł Róża Thun jak zawsze merytoryczna , wyważona , elokwentna - takie kobiety w polityce to wielka wartość - BRAWO !

Pozostałe