Kto czyta, żyje podwójnie

  • 09.09.2019, 15:31
  • Bartek Gębusia
Kto czyta, żyje podwójnie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jak mawiał Kartezjusz "Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów". 

Każda okazja do obcowania z książką jest dobra, szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy postęp technologiczny idzie na przód, a techniką próbujemy zastąpić tradycyjną, papierową książkę np. e-bookiem. Młodzież sięga często po książki fantasy czy przygodowe, ale każdy z czytelników może dobrać pozycje odpowiednio do swoich zainteresowań.  Obecne dzieła literackie są różnorodne, i różnią się nie co od klasycznych dzieł literackich. 

Po raz ósmy w całej Polsce, a także poza granicami kraju, odbyło się w sobotę Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą są nowele polskie. Para prezydencka wybrała osiem nowel z ponad stu nadesłanych propozycji tytułów. Ogólnopolską akcję w sobotnie południe rozpoczął prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Z inicjatywy Biblioteki Pedagogicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim i biblioteki przy Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości na wspólnym czytaniu spotkała się młodzież, nauczyciele, seniorzy oraz ci wszyscy, którzy kochają polską literaturę klasyczną oraz chcieli włączyć się do "Narodowego Czytania". 


 

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krystyna B.
Krystyna B. 09.09.2019, 19:55
Dlaczego nie było w ostrowieckiej bibliotece czytania? Dlaczego przemilczano?

Pozostałe