XIII Dni Muzyki za nami

  • 08.09.2019, 21:04
  • Bartek Gębusia
XIII Dni Muzyki za nami
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po raz trzynasty ostrowiecka publiczność kochająca muzykę klasyczną mogła przeżyć duchową ucztę - przez trzy Dni Muzyki.

„Muzyczne echa Dalekiego Wschodu” znalazły uznanie wśród publiczności. W sobotę 7 września w kinowej sali "Etiudy" zabrzmiała muzyka włoska w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali. 

Niedzielny koncert w ramach XIII Ostrowieckich Dni Muzyki odbył się w murach klimatycznej Kolegiaty Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu. „W kwartecie i duecie” wystąpił Bacewicz String Quartet oraz Dalbergia Duo - marimbowo-perkusyjny duet, który tworzą Anna Rutkowska oraz Julianna Siedler-Smuga.

W tym roku podczas Ostrowieckich Dni Muzyki królowały dźwięki włoskie. XIII dni za nami, a jak deklarują organizatorzy XIV przed nami.

Ostrowieckie Dni Muzyki to święto klasyki,dzięki któremu przenosimy się w inny świat, w którym jak mawiał Ludwig van Beethoven - "Muzyka jest wyższym objawieniem niż wszystka mądrość i jakakolwiek filozofia".

Bartek Gębusia

Zdjęcia (11)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Meloman
Meloman 10.09.2019, 19:33
Pani Ewo S. - nie mówi się "na fortepianie"
Tylko "przy fortepianie".
Litości!
Reprezentuje Pani jednostkę kultury!

Pozostałe