Policja sprawdzi z jaką prędkością jeździmy

  • 06.09.2019, 14:31
  • Nina Dukielska
Policja sprawdzi z jaką prędkością jeździmy

Podziel się:

Oceń:

7 września 2019 roku w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie powiatu ostrowieckiego policjanci z ostrowieckiej drogówki wspólnie z grupą „SPEED” przeprowadzą działania „Prędkość”. Natomiast w poniedziałek, 9 września po raz kolejny policjanci przeprowadzą działania pn. "Trzeźwy poranek".

Funkcjonariusze w sobotę będą zwracać szczególną uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na drogach.

Podczas działań policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości  m.in. laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejestratory. Patrole biorące udział w działaniach będą pełniły służbę między innymi w miejscach newralgicznych gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych.

Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości,  jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa.  Zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała jakich doznają uczestnicy takich wypadków są bardzo poważne. Zmniejszenie prędkości często decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych. Przypominamy,  że z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści.

W poniedziałek akcja "Trzeźwy poranek" ma na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Od  godz. 05.00 do 08.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na drogach powiatu ostrowieckiego będą prowadzili wzmożone działania kontrolne w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.

Policja przypomina, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu, który bardzo często jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policjanci dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, będą prowadzić wzmożone działania kontrolne.

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe