Polska pod Krzyżem czyli wielka modlitwa

  • 06.09.2019, 13:51 (aktualizacja 06.09.2019, 15:28)
  • Bartek Gębusia
Polska pod Krzyżem czyli wielka modlitwa
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"Polska pod Krzyżem" to ogólnopolska akcja modlitewna, która już od 14. lat gromadzi wiernych w całym kraju. Centralna część tego wydarzenia rozpocznie się 14 września we Włocławku na lotnisku Kruszyn. Wierni spotkają się w parafiach w całej Polsce, także w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” odbędzie się 14 września 2019 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Miejscem spotkania modlitewnego będzie Włocławek, którego ziemia nosiła wielu męczenników: w czasie II wojny światowej zginęło aż 220 kapłanów z tej diecezji, najwięcej z całej Polski, w tym bł. ks. bp. Michał Kozal. Tu także poniósł męczeńską śmierć bł. ks. Jerzy Popiełuszko, który urodził się właśnie 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża. Organizatorzy spotkania, poza zaangażowaniem we wspólnotową modlitwę we Włocławku, zachęcają wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września w swoich parafiach, miastach, wsiach i domach stanęli pod krzyżem Zbawiciela. Podczas modlitwy "POLSKA POD KRZYŻEM" chcemy prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. "Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe”. W odpowiedzi na apel organizatorów tego wielkiego wydarzenia, chciejmy i my jako wspólnota parafialna stanąć pod krzyżem Chrystusa. Okazją ku temu będzie modlitewne czuwanie które rozpocznie się 14 września o godz. 18 00 .

mówi - ks. Łukasz Kruk - Parafia pw. Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

Harmonogram akcji "Polska pod Krzyżem" w Ostrowcu Świętokrzyskim:

18:00 - Msza święta
19:00 - Uroczyste wprowadzenie relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Nabożeństwo różańcowe (część bolesna), czas na prywatną adorację relikwii Drzewa Krzyża Świętego (w ciszy)
20:00 - Droga Krzyżowa
20:50 - Błogosławieństwo, następnie przejście do Krzyża Misyjnego przy kolegiacie
21:00 - Apel Jasnogórski oraz modlitwy przebłagalne. Błogosławieństwo końcowe.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe