Łączą ich wartości i kandydaci do Senatu

  • 06.09.2019, 11:12
  • Agnieszka Cybulska
Łączą ich wartości i kandydaci do Senatu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szefowie świętokrzyskich struktur największych partii opozycyjnych podpisali 5 września na Rynku w Kielcach porozumienie w sprawie wystawienia wspólnych kandydatów do Senatu RP w wyborach parlamentarnych 2019. O mandaty w trzech okręgach ubiegają się: Marzena Dębniak, Edward Rzepka i Andrzej Lasak.

W obecności mediów, na kieleckim Rynku, szef świętokrzyskich struktur PO Artur Gierada oraz europoseł Adam Jarubas - Polskie Stronnictwo Ludowe podpisali porozumienie, które dotyczy wystawienia i popierania wspólnych kandydatów do Senatu w trzech świętokrzyskich okręgach wyborczych.

W Okręgu numer 81 wspólnym kandydatem szeroko rozumianej opozycji jest rolnik z powiatu buskiego Andrzej Lasak (Polskie Stronnictwo Ludowe). W okręgu numer 82 starosta ostrowiecki Marzena Dębniak (startująca z własnego KW Wspólny Senator Marzena Dębniak). W Okręgu numer 83 (Kielce-powiat kielecki) - mecenas Edward Rzepka ( Koalicja Obywatelska).

Ugrupowania mają różne programy wyborcze i oddzielną ofertę personalną, ale jak twierdzą łączą ich wartości. Porozumienie podpisze również szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w regionie, który w czwarte nie dotarł do Kielc.

Agnieszka Cybulska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 06.09.2019, 18:54
Małe szanse drodzy państwo.

Pozostałe