Marzena Dębniak "wspólnym senatorem" samorządowców i opozycji

  • 05.09.2019, 13:08
  • Agnieszka Cybulska
Marzena Dębniak "wspólnym senatorem" samorządowców i opozycji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

33 świętokrzyskie samorządy oraz partie opozycyjne popierają w okręgu 82 jednego kandydata do Senatu RP. Marzena Dębniak jest kandydatką niezależną, startuje z własnego komitetu "Wspólny Senator Marzena Dębniak". Zdaniem samorządowców jej trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe, jako sekretarza, wiceprezydenta, starosty jest gwarantem, że będzie dobrym reprezentantem świętokrzyskiego w izbie wyższej parlamentu.

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki prowadzi swoją kampanię wyborczą do senatu w okręgu 82 obejmującym powiat ostrowiecki, starachowicki, sandomierski , skarżyski i opatowski. Wczoraj na konferencji prasowej oficjalnego poparcia kandydatce udzielił burmistrz Sandomierza Marcin Marzec oraz starosta sandomierski Marcin Piwnik. Zdaniem samorządowców, to najwyższy czas aby głos oddolny, był reprezentowany w parlamencie.

Jak mówiła Marzena Dębniak podczas spotkania z mediami, na sercu leży jej ekologia, edukacja i służba zdrowia, na którą nakłady finansowe są wciąż zbyt małe. Nie możemy dopuścić do marginalizacji świętokrzyskiego, bo jej zdaniem teraz jesteśmy już Polską "C". 

Marzena Dębniak, podkreśla, że nie wolno zapominać, że Polska samorządnością stoi i to samorząd musi mieć swoją reprezentacje tam, gdzie zapadają decyzje, tam gdzie powstaje prawo. Jej determinacja i chęć walki o pozycję województwa świętokrzyskiego najwyraźniej przekonały włodarzy świętokrzyskich miast i gmin.

Kandydatkę Marzenę Dębniak popierają nie tylko samorządowcy. Wspólnemu kandydatowi poparcia udzielili:. PO .N, Zieloni, Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz'15, Sojusz Lewicy Demokratycznej, działacze Wiosny i Razem. Te ugrupowania nie wystawiły swoich kandydatów w okręgu 82.

Przypomnijmy, w wyborach do senatu okręgi wyborcze są jednomandatowe, w okręgu 82 o senatorski mandat ubiegają się również: Jarosław Rusiecki (PiS), oraz Dariusz Loranty (KW Bezpartyjni i Samorządowcy).

 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TVF
TVF 06.09.2019, 00:25
DLA NICH LICZY SIĘ TYLKO KORYTO
Ciekawy
Ciekawy 05.09.2019, 22:21
Prezydent pomoże? psl-tos też?sld?
gość
gość 05.09.2019, 22:13
W powiecie nie ma co poprawiać, bo tam nic się już nie da poprawić. powiat do likwidacji
mieszkaniec
mieszkaniec 05.09.2019, 22:08
Pani Dębniak polityka w głowie? a nie problemy mieszkańców powiatu. Osobiście jestem zawiedziony,bo obiecywała pani poprawę w powiecie Ostrowieckim.

Pozostałe